Mesut Mestan

Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan’ndan Açıklama

Küresel salgın olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs, tüm dünyada görüldüğü gibi Türkiye’de de hızla yayılmaya devam ediyor. Bu süreçte ülkemizde de tüm liglerin süresiz olarak ertelenmiş olmasına ilişkin açıklama yapan Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan, liglerin geleceği ile ilgili söz konusu süreci yakından takip etmiş olduklarını belirtti.

Yeni tip koronavirüs sebebiyle Türkiye’de liglerin süresiz olarak ertelenmesine ilişkin açıklama yapan Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan, artmakta olan vaka ve ölüm sayılarının sonrasında, insan sağlığını da düşünmekte olduklarını ifade etti.

Liglerin başlamasına yönelik ise net bir tarihin verilme durumunun söz konusu olmayacağını belirterek, bu anlamda Avrupa’nın da önemli derecede bir belirleyici unsur olacağına dikkat çekerek, her geçen gün yeni vakaların meydana geldiğini ve futbolun şu an için bir önceliği bulunmadığını belirtti.

Bursaspor Her Şeye Hazır

Söz konusu süreç içerisinde maçlara da odaklanmanın zaten zor olacağını vurgulayan Mestan, yeşil beyazlı sporcular için Salı gününe kadar izin olduğunu da belirtti.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde ise oyuncuların kampa alınıp alınmama konusunda net olarak bir karara varmamış olduklarını ifade eden Kulüp Başkanı, idmanların başlama süresinin de 1-2 daha uzayabileceğinin sinyallerini verdi.

Fiziksel anlamda da oyuncularda herhangi bir gerginlik istemediğini belirten Mesut Mestan, Bursaspor Kulübü’nün her türlü duruma hazır olduğunu ifade etti.