BURSASPOR KUPA YARIŞINDA 16. TURU GEÇMEK İSTİYOR

Ziraat Türkiye Kupası son 16 tur maçları bugün itibariyle tekrar başladı. Son 16 takım bu konuma gelebilmek için zorlu yollardan geçmişlerdi. Bu son 16 maç için her takım tur atlayabilmenin peşinde bir şekilde maça hazırlandı ve sahaya öyle çıkacaklar.

BURSASPOR TUR ATLAMAK İSTİYOR

Bursaspor bugün, 12 Ocak Salı günü Ziraat Türkiye Kupası son 16 tur maçları kapsamında kendi evinde Antalyaspor’u ağırlayacak. Tek maç eleme sistemi ile devam eden kupa yarışlarında maçı kazanan takım tur atlayarak bir sonraki aşamaya geçiyor ve tabii ki de kupa yarışına daha etkin bir şekilde devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Stadyumu’nda oynanacak olan bu karşılaşma saat 15.45’te başlayacak. Maçın hakemi ise Yasin Kol olacak. Yasin Kol’un yardımcılıkları da Mehmet Şahan Yılmaz ve Utku Tunavelioğlu yaparken maçın dördüncü hakemi de Efe Tanrıverdi olacak.

Bursaspor bu sezon Ziraat Türkiye Kupası maçlarına 3. turdan dahil oldu. Son 16 takıma gelene kadar Karşıyaka, 1922 Konyaspor ve Göztepe’yi yenerek başarı ile tur atladı. Bursaspor son 5 yıldır Ziraat Türkiye Kupası’nda son 16 takımın arasına geliyor, bu aşamaya kadar çıkıyor fakat bu aşamayı bir türlü geçemiyor.

Bugün Bursaspor son 5 yılda bir türlü yapamadığını yapmak ve son 16 takımın arasından kazanarak çıkıp sonraki tura geçmek istiyor.

Rakibi Antalyaspor‘da Ziraat Türkiye Kupası macerasına 4. turdan giriş yaptı ve Pendikspor, Boluspor’u yenerek bu tura kadar yükseldi. Bursaspor bugün oynayacağı rakibi Antalyaspor ile 54. kez karşılayacak. Hem Süper Lig hem de Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmalarından karşı karşıya gelen Bursaspor ve Antalyaspor maçlarında genel olarak Bursaspor’un üstünlüğü dikkat çekiyor.

Bursaspor bu üstün performansını devam ettirmek ve bu maçı da kazanarak bir üst tura atlamak istiyor. Maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan yeşil beyazlı Bursaspor ekibi maçı kazanmak için sahaya çıkacak.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Ziraat Türkiye Kupası son 16 tur maçları bugün tekrar başladı. Bugün, 12 Ocak Salı günü saat 15.45’te Bursaspor – Antalyaspor maçı oynanacak. Karşılaşmanın başlama düdüğünü hakem Yasin Kol çalacak. Yasin Kol’un yardımcıları ise; Mehmet Şahan Yılmaz ve Utku Tunavelioğlu yaparken maçın dördüncü hakemi de Efe Tanrıverdi olacak.

Maç Bursaspor’un ev sahipliğinde Bursa Büyükşehir Stadyumu’nda oynanacak. Karşılaşmayı canlı olarak A Spor’da izleyebilirsiniz.