Bursaspor

Bursaspor Maç Hazırlığı İçin Kamp Programı Belirleyecek

Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz haftalarda liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin kararı açıklamıştı. Merakla beklenen tarih ise ilk olarak 12 Haziran olarak belirtilmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, ilk olarak futbol liglerinin 12 Haziran günü başlayacağını duyursa da, bu kararda sonradan birtakım değişiklikler yaşandı. TFF 1. Lig de bu süreçte etkilenenler arasında yer aldı.

Başlangıç tarihi 12 Haziran olarak belirlenen TFF 1. Lig başlangıcı, değişimin ardından ise 19 Haziran gününe alındı. Bu düzeltmenin sonrasında ise şampiyonluk adaylarından olan Bursaspor, yeni bir çalışma programı belirledi. Yeni takvime göre tekrardan hazırlanan programın ardından yeşil beyazlılar, bayramdan sonra ise kamp yapmaya geçecek.

Kamp Tarihi Netleşmedi

Bursa temsilcisi kulüp tarafından alınan karara göre, takım Ramazan Bayramı’nın ardından, Bolu’da kamp yapmaya gidecek.  Kampın net tarihinin ise liglerin 19 Haziran günü başlayacağının netleşmesine göre alınacağı belirlendi.

İdman sahasına sahip olan bir otelde, dış dünyadan izole olarak kampa gidecek olan yeşil beyazlılar, kamp süresini ise Keçiörengücü maçının tarihinin netleşmesine göre ayarlamış olacak. Öte yandan Bursaspor ekibi, Ramazan Bayramı’nda 3 ya da 4 gün kadar da tatil yapmış olacak. Ve yeşil beyazlı futbolcular, teknik ekip ve takım personeli de, bayram tatili öncesinde hafta ortasında 2’inci defa Kovid-19 testi olacak.

Güncel Yazılar