Bursaspor Maçı Erken Koparmak İstiyor

Bu sezon TFF 1.Lig’in en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Bursaspor, ligin bitimine 7 hafta kala kümede kalma mücadelesi veriyor ve bulunduğu konum itibariyle bu mücadelede pek de başarılı olamadığını belirtmek gerekiyor. Yeşil Timsahlar Milli Takım arasından önce Balıkesirspor’u mağlup ederek morallendilerse de ara dönüşünde oynanan müsabakada Ankara Keçiörengücü’ne 2-1 mağlup olarak ateş hattından kurtulamadı. Ligin 31’inci haftasında bir diğer küme düşme adayı Kocaelispor’u konuk edecek olan Bursa temsilcisinde teknik direktör Mustafa Er’in planlarını maçı erken koparmak üzerine yaptığı iddia ediliyor.

İlk 45’te Bitsin

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok ciddi bir hayal kırıklığı yaşayan Bursaspor, ligin en pahalı kadrolarından birini kurmuş olmasına rağmen taraftarlarını hiç memnun edebilecek bir performans sergilemedi.

Teknik direktör değişiklikleriyle geçen sezonun son dönemine Mustafa Er ile girilirken, genç teknik adam takımdaki ilk dönemini de yaşamıyor. Bununla birlikte bu dönemindeki ilk mağlubiyetini Ankara Keçiörengücü karşısında alan Bursaspor, 31’inci haftada oynayacağı Kocaelispor müsabakasının hazırlıklarına devam ediyor.

Kocaeli temsilcisi oynadığı son maçta Denizlispor tarafından tam anlamıyla tarumar edildi ve kendi sahasında konuk ettiği rakibine 5-1 mağlup oldu. Bu maça dair analizlerini de oyuncularla paylaşan Mustafa Er ve teknik ekip, oyuncularından olabilecek en kısa süre içerisinde golü bularak Yeşil Siyahlı takımı oyundan düşürmelerini talep ediyor.

Bu sayede farka gidebilme şansını ele geçirmek ve atılan gollerle güven kazanmak isteyen Yeşil Beyazlı takımda bu hedefe gidilememesi durumu sıkıntı oluşturabilir.

Kader Maçları

Bursaspor adına Kocaelispor gibi küme düşme hattında yer alan veya benzer durumda olan takımlarla oynanacak müsabakalar ciddi önem taşıyacak. Bu maçlardan çıkartılacak puanlar çok daha fark yaratıyor zira takımlar arasında puan farkları neredeyse bulunmuyor.

Bu nedenle tüm Bursaspor camiası takımlarının son eşikte nasıl bir performans sergileyeceğini merak ediyor. Öte yandan tüm camianın tek yürek olarak Bursaspor’u desteklemek konusunda hemfikir olduğunu da dile getirmek gerekiyor.

Geriye kalan maçlarından 5’ini Bursa’da oynayacak olan Yeşil Beyazlı ekipte bu durum çok ciddi bir avantaj olarak görülüyor. Takımın kendi tutkulu taraftarı önünde çok daha özgüvenli oynaması gerekecek. Tüm bunlarla birlikte işlerin olumsuz anlamda erken kopmaya başlaması da taraftarın tepki göstermesi ihtimalini daha da arttıracaktır.

Bursaspor adına tarihinin belki de en kritik maçları geliyor ve takımın kurtuluş mücadelesine devam edebilmesi adına bu maçlardan en iyi sonuçları alarak TFF 1.Lig’de kalması gerekiyor. Ancak bu zamana kadar gösterilen performanslardan çok daha iyisinin gösterilememesi bu hedef uğruna asla yeterli olmaz.

Tüm bu sebepler ve durumlar birleştirildiği zaman artık tüm Bursa’nın nefesini tuttuğunu ve takımın önce Kocaelispor ile sonra da diğer rakipleriyle oynayacağı müsabakalara kilitlendiğini dile getirmek yanlış olmaz.