Bursaspor Manisa FK’ya Konuk Oluyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemlerden geçen Bursaspor, kümede kalmak adına çok ciddi bir dezavantaj içerisinde olsa da son haftalarda topladığı puanlar sayesinde umudunu korumayı başardı. Yeşil Beyazlı ekip ligin 34’üncü haftasında Denizlispor karşısında aldığı galibiyetten sonra aynı başarıyı tekrarlayabilmek için 35’inci haftada ligin tehlikeli ekiplerinden Manisa FK’ya misafir oluyor. Bu maç kümede kalma mücadelesi adına Bursa temsilcisi adına kritik bir önem taşıyabilir.

İşler Karışıyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de kendi beklentilerinin de taraftarlarının beklentisinin de çok altında kalan Bursaspor çok kötü bir performans sergiledi ve küme düşme adayı takımlardan biri haline geldi.

Yeşil Beyazlı takımın bu durumdan kurtulabilmesi için birçok kez teknik direktör değişikliğine gittiğini ve bu durumun da amaçlananın tam tersine bir etki yarattığını belirtmekte fayda var. Bununla birlikte son olarak el sıkışılan Mustafa Er ile birlikte takım iyi bir çıkış yakaladı ve son haftalarda topladığı puanlarla birlikte kümede kalmaya dair umudunu arttırdı.

Ligin 34’üncü haftasında kendi sahasında Denizlispor’u konuk eden Bursa temsilcisi, sahadan tek gollü galibiyetle ayrılmış ve kritik bir eşiğe gelmişti. Bu eşiği atlayabilmek adına kritik önem taşıyan maçta Manisa FK’ya konuk olan Bursaspor, bu maçtan da galibiyetle ayrılabilirse kümede kalma umudunu bir hayli arttırmış olacak.

Bununla birlikte Manisa temsilcisinin de ligin en kestirilemez ekiplerinden biri olduğunu dile getirmekte fayda var. Siyah Beyazlı ekip bu sezon pek çok dikkat çeken galibiyetler aldı ve bu galibiyetler Bursaspor gibi kritik durumdaki takımları bir hayli üzdü.

İki takımın sezonun ilk yarısında Bursa’da oynadıkları müsabaka 1-1’lik eşitlikle sona ermişti. Şu an bu deplasmandan 1 puan almak dahi Bursaspor adına yeterli olmayabilir ve Mustafa Er’in öğrencileri bu durumdan üzüntü duyabilir. Bursa temsilcisi bu maç öncesi 35 puanla 18’inci sırada yer alırken Manisa FK 46 puana sahip ve 8’inci sırada oturuyor.

Bu bağlamda kritik bir önem taşıyan maç 1 Mayıs Pazar günü saat 16’da başlayacak. Sezonun geriye kalan 4 haftasında oynanacak müsabakaların hepsinin aynı gün ve aynı saatlerde başlayacak olması işin rengini daha da değiştirebilir.

Tamam Devam

Öte yandan Bursaspor’un geriye kalan 4 maçından 2’sini Bandırmaspor ve Ümraniyespor gibi iki Süper Lig talibi ile oynayacağını hatırlamakta fayda var. Bu durum da takımın ciddi zorluklar yaşayabileceği bir döneme girmeden önce bu maçtan galibiyetle çıkması gerektiği inancını pekiştiriyor.

Takım eğer bu maçtan puan kaybıyla ayrılırsa hele ki Ümraniyespor maçı çok sıkıntılı bir duruma gelecek zira Ümraniye temsilcisi de liderlik maçına bu müsabakada çıkacak. Bu bağlamda Manisa FK karşısında oynanacak maç Bursa temsilcisi ve Yeşil Beyazlı taraftarları adına gerçekten hayati bir önem taşıyor.