Bursaspor Olkowski’de Sona Ulaştı

2021/2022 sezonunda mücadele ettiği TFF 1.Lig’de teknik direktör değişiklikleri ve oyuncuların formsuzlukları gibi pek çok sebepten kaynaklı olarak istikrarı sağlayamayan ve bu nedenle ilk devreyi küme düşme hattının içinde tamamlayan Bursaspor, 2021 senesini geride bıraktığı gibi yapılan hataları ve yaşanan sıkıntıları da geride bırakmak istiyor. Bu doğrultuda Tamer Tuna ile el sıkışarak teknik direktörlük koltuğunu genç teknik adama bırakan yönetim Bursaspor’un kadrosunu güçlendirmek adına da yoğun uğraş gösteriyor. Basında yer alan son iddialara göre geçtiğimiz günlerde Bursaspor’a transferiyle alakalı gelişme kaydedilen Gaziantep FK’nın oyuncusu Pawel Olkowski transferinde mutlu sona çok yaklaşıldı.

Olkowski’de İşlem Tamam

Bu sezon yaşanan yönetimsel hatalar ve istikrarsızlıklar nedeniyle TFF 1.Lig’de oynadığı maçlardan istediği sonuçları alamayan ve ilk devreyi küme düşme hattının içerisinde tamamlayan Bursaspor, ikinci devrede bu hataları geride bırakmak ve üst sıralara doğru tırmanmak istiyor.

Bu doğrultuda çok ciddi bir yapılanmaya giren ve kadrosuna birçok ekleme yapması beklenen Yeşil Beyazlılarda, gündeme gelen son isimlerden birisinin Gaziantep FK forması giyen Pawel Olkowski olduğu iddia edilmişti.

2021/2022 sezonunda Gaziantep FK ile fazla forma şansı bulamayan ve bu nedenle takımdan ayrılmaya sıcak bakan Polonyalı sağ bek oyuncusunun bu sezon sonu sözleşmesi bitecek ve Bursaspor da oyuncuyu devre arasında kadrosuna katmak açısından oldukça istekli görünüyor.

Bursaspor’un dolu olan yabancı kontenjanında yer açabilmek adına takımda düşünülmeyen oyuncularla yaptığı fesih görüşmeleri devam ederken, Olkowski ile de her konuda anlaşıldı ve oyuncunun takımdan yabancı bir oyuncunun gönderildiği gibi Bursaspor ile sözleşme imzalanması kararlaştırıldı.

Kariyeri boyunca Köln, Bolton gibi önemli Avrupa temsilcilerinin formasını giyen ve 12 kez de Polonya Milli Takımı ile sahaya çıkan Olkowski’nin önümüzdeki günlerde Bursaspor’a kendisini bağlayan sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Gaziantep FK’dan Güzel Jest

Pawel Olkowski transferiyle alakalı yaşanan gelişmeler basında da yer bulurken, Türk futbolunda görmeye hasret olduğumuz jestlerden birisini de Gaziantep FK Yönetimi yaptığı iddia ediliyor.

Olkowski’nin transferiyle alakalı olarak Bursaspor Yönetimi ile yoğun bir şekilde görüşmelerini sürdüren Gaziantep FK Yönetimi, maddi zorluklar yaşayan ve bu nedenle kadrosunda ciddi bir güç kaybı yaşayan Bursaspor’a yardımcı olacak ve Olkowski’nin alacaklarının bir kısmını ödeyecek.

İki takım arasındaki ilişkilerin bu güzel jestle birlikte daha da iyileşmesi beklenirken, bahsi geçtiği gibi oyuncunun Bursaspor’a transferi için önce Yeşil Beyazlıların kadroda düşünmediği yabancı oyuncularıyla sözleşme feshi konusunda anlaşma sağlaması gerekiyor.

Bursaspor’da forma giyen yabancı oyuncular arasında ayrılığa en yakın isim olarak görülen isim ise bu sezonun başında Fatih Karagümrük ekibinden transfer edilen 33 yaşındaki orta saha Cristobal Jorquera. Şilili oyuncu, bu sezon Bursaspor formasıyla birlikte 3 resmi maça çıktı ve sadece 69 dakika süre alabildi.