BURSASPOR PRESTİJ MAÇINA ÇIKACAK

Türkiye Futbol Federasyonu bir ligde pilav şansı bulunmayan yeşil beyazlı ekip Bursaspor migren haftalar önce düşmesi kesinleşmiş olan Eskişehirspor ile Spor Toto 1.lig 33 hafta kapsamında karşı karşıya gelecek.

Eskişehir deplasmanına konuk olacak olan yeşil-beyazlı ekip Bursaspor yeni Eskişehir Stadyumu konuk olacağı mücadele 1 Mayıs 2021 tarihinde saat 13.30 da Start alacak.

KARŞILAŞMANIN TARİHİ

Renkli play-off şansı kalmayan yeşil-beyazlı ekip Bursaspor yapmış olduğu resmi mücadeleler itibariyle Eskişehirspor ile 77 defa kozlarını paylaştı Yapılan bu 77 karşılaşmanın 29 unu güçlü ekip Bursaspor galibiyetle kapatırken 23 karşılaşmada ise Eskişehirspor kazanan taraf oldu iki ekip arasında oynanan 25 mücadelede ise kazanan taraf çıkmadı ve mücadeleler berabere sonuçlandı.

Eskişehirspor’un evinde oynanan 37 mücadelede 19 kez sahadan Galip ayrılan taraf Eskişehirspor olurken 6 mücadele ise konuk ekip Bursaspor’un galibiyeti ile sonuçlandı geriye kalan 12 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle lige iyi başlayan Bursaspor son haftalarda istediği performansı ortaya koyamadı ve beklenmedik puan kayıpları yaşadı.

Spor Toto 1.lig kapsamında oynamış olduğu son 5 mücadelede 4 mağlubiyet alan yeşil-beyazlı ekip Bursaspor Geride bıraktığımız 14 haftada ise yalnızca 4 karşılaşmadan 3 puan çıkarabildi ve 1 mücadelede ise 1 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Spor Toto 1. Ligin ilk devresinde Bursa’da oynanan mücadelede karşılaşmayı Bursaspor 2-1 kazanmayı başarmıştı.

YEŞİL BURSA’NIN LİG PERFORMANSI

Spor Toto 1.lig kapsamında oynamış olduğu 32 karşılaşmanın 13’ünde rakiplerine üstünlük kurarak sahadan 3 puanla ayrılmayı Başaran yeşil-beyazlı ekip Bursaspor yapılan 4 mücadelede rakibi ile birbirine üstünlük kuramamış Sahadan beraberlikle ayrılmıştı hiç çerçevesinde yapılan 15 karşılaşmada ise hem sahadan mağlup ayrılan taraf Bursaspor olmuş ve haftayı puansız kapatmıştı.

Bursa temsilcisi rakip fileleri tam 51 kez havalandırarak Hiç de fena olmayan bir performans göstermesine rağmen kalesinde görmüş olduğu 53 gole mani olamadı. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla takımın gol Yollarında etkili olan futbolcuların tamamı ki 23 yaş altı oyunculardan oluşuyor.

20 yaşındaki Batuhan Kör 7 defa rakip fileleri sarsmayı başarırken 23 yaşındaki Emirhan Aydoğan 7 gol 4 asistlik performans gösterdi ve 21 yaşındaki Burak kapacak 7 gol 5 asistlik performans ortaya koydu.