Bursaspor zirve

Bursaspor Şampiyonluk İddialarından Tek Bir An Vaz Geçmiyor

TFF 1’inci Ligin iddialı ekiplerinden biri olan Bursaspor, ikinci devrede her ne kadar istediği başarıyı gösteremese de şampiyonluk istiyor. İstikrar sağlayamasa da ligi zirvede bitirmek isteyen yeşil beyazlı kulüp, 28’inci haftayı da 46 puanla 3’üncü sırada tamamlamayı başardı.

TFF 1’inci Ligde her koşulda iddiasını sürdüren Bursaspor ekibi, ikinci devrede istikrarsız maç sonuçları ile taraftarını üzse de şampiyonluk için iddia etmeye hala devam ediyor. Üst basamaklarda yer alan yarış sürecinde takımlarda yaşanan kritik puan kayıpları, tüm ligi etkilemeye devam ediyor.

Tecrübeli Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in ekibi 28 inci haftayı 46 puanla 3’üncü basamakta tamamladı. Öte yandan ligin liderlik koltuğundan inmemeye gayret eden Hatayspor da, 28’inci haftayı da galibiyetle tamamlamış oldu. Toplamda 53 puana ulaşmayı başaran Akdeniz ekibi, Bursa ekibi ile aradaki puan farkını da son maçının ardından 7’ye çıkarmış oldu.

Süper Lige Doğru

Ligde ikinci basamakta yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor ekibi de, Akhisar deplasmanından golsüz beraberlik sonucu ile ayrılarak, yeşil beyazlı ekibin 1 puan önünde yer aldı.

 Play-Off hattında yer alan Süper Lig’e yükselme konusundaki iddiasını sürdürmeye devam ederken, ilk 2 basamakta yer alan ekipler de doğrudan Süper Lig’e yükselmeyi hedefliyor.