Bursaspor

Bursaspor Sekidika İle Anlaştı

Nijeryalı futbolcu Jesse Sekidika ile ilgili son günlerde çok hareketli bir transfer koşturmacası yaşanıyor. Geçen hafta Galatasaray tarafından anlaşmaya varılan Sekidika tarafında yeni bir değişiklik söz konusu. Galatasaray tarafından bedelsiz olarak Eskişehirspor ile sözleşmesini fesheden ve Galatasaray ile anlaşan Sekidika bu sezonun sonuna kadar Bursaspor ile anlaşma yaptı.

TFF 1. Lig’de son oynadığı maçlarda gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken Nijeryalı futbolcuyu Bursaspor bu sezonun sonuna kadar kiralayacağı söylendi.

Jesse Sekidika Bursaspor’da

Eskişehirspor ile sözleşmesini fesheden Jesse Sekidika Galatasaray ile 4,5 yıllığına bir sözleşme imzaladı. Antalya’da oynanan Konyaspor maçı sonrasında  Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez ile Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim arasında yapılan görüşme sonunda Bursaspor Nijeryalı futbolcu Jesse Sekidika ‘yı resmen istedi. Fatih Terim’in onaylamasının ardından Bursaspor Sekidika’nın menajeri ile görüşmeye başladı. Yapılan görüşmelerin sonunda bu sezonun sonuna kadar oyuncu Bursaspor tarafından kiralanacağı bildirildi.