BURSASPOR SEZONU TAMAMLADI

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir ligden normal sezon sona erdi. Ligden bir ara 6 maçlık namağlup serisi yakalayan Bursaspor sezonun devamında istediği performansı ortaya koyamayınca play-off şanslı yakalayamadı. Oynanan 34 karşılaşma sonrasında toplamda 14 kez rakiplerini mağlup etmeyi Başaran yeşil-beyazlılar s temsilcisi 4 karşılaşmada hareketleri ile berabere kalırken oynanan 16 mücadelede ise sahadan boynu bükük ayrılan taraf oldu ve toplamda 46 puan elde ederek ligin 10 sırasında 2020/2021 sezonu tamamladı.

BURSASPOR’DA SAHADA YAKALANAN İSTATİSTİKLER

İlk kapsamında oynanan 34 karşılaşmanın ardından Kalesi’nde görmüş olduğu 57 gole mâni olamayan yeşil-beyazlı Bursa temsilcisi maç başına 1.7 gol yeme istatistiği elde etti.  Yeşil-beyazlı Ekip rakiplerini 6 kez penaltı yaparken 6 mücadelede ise kalesini gole kapattı.

Savunma hattında çok kapma istatistiğinde %68.9  başarı sağlayan yeşil-beyazlı ekip ekipleri ile girmiş olduğu ikili mücadelelerde ise %48 başarı elde etti.  Savunma hattında rakipleri ile girilen hava topu mücadelelerinden ise %50 başarı sağlandı. Rakip kaleye toplamda 309 şu çıkarmayı Başaran yeşil-beyazlı yoksa temsilcisinde gönderilen bu şutların yalnızca 154 lü Kaleyi buldu.  Neyi bulan 154 sütun yalnızca 50 6’sını gole çevirmeye Başaran Bursaspor Kaleyi yapıldı 309 yaşında %18 başarı elde edebildi.

OYUNCULARIN ELDE ETTİKLERİ İSTATİSTİKLER VE TAKIM KATKILARI

Kadrosunun büyük bir bölümü 23 yaş altı futbolculardan oluşan yeşil beyazlı Bursa temsilcisi Bursaspor genç sporcu Ali Akman’ın takımdan ayrılmasının ardından büyük bir şok yaşamıştı. Genç golcünün takımdan ayrılmasının ardından gol yükü Batuhan kör ve Emirhan Aydoğan’ın sırtına kaldı. Bu iki oyuncu Burak kapacak ile birlikte toplamda 7 şer kez rakip fileleri havalandırmayı başardı.

Asist istatistiğinde izle toplamda 9 Asist yapan 30 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu Burak Altıparmak kalitesi ile ön plana çıktı. Yeşil-beyazlı ekipte en fazla sarı kart gören futbolcu 8 sarı kart ile 23 yaşındaki orta saha Emirhan Aydoğan olurken genç kaleci Mehmet Ataberk Dadakdeniz, 34 yaşındaki tecrübeli futbolcu Özer Hurmacı ve 20 yaşındaki genç futbolcu Ozan İsmail Koç birer kez kırmızı kart ile oyun dışı kaldılar.