BURSASPOR SONUNDA KAZANDI

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 9. hafta erteleme karşılaşmasında Frutti Extra Bursaspor, Büyükçekmece Basketbol’u 89-81 mağlup etmeyi başardı.

Bursa temsilcisi Frutti Extra Bursaspor, 8 karşılaşmadır alamadığı galibiyeti 89-81’lik skorla biten karşılaşma sonrası alarak hasrete son verdi.

İki ekibin de karşılıklı olarak bulduğu basketlerle start almış olan karşılaşmada Kadji ve Can Maxim Mutaf ile başarılı olan Frutti Extra Bursaspor, 4. dakikayı 7-5 skorla önde geçti.

Olaseni’nin boyalı alanda gösterdiği iyi performansla skor üretip rakibine karşılık veren misafir ekip, 7. dakikada 5 sayılık fark (10-15) oluşturmayı başarsa da kontrollü oyunlarına devam eden Bursa temsilcisi, çeyreği 22-21 önde tamamladı.

BAŞA BAŞ MÜCADELE DEVAM ETTİ

İkinci çeyreğe Birkan Batuk ve Munford’un dış atışlarıyla başlamış olan Frutti Extra Bursaspor, 12. dakikayı 27-23’lik skorla kapattı.

Bu çeyrek genelinde iki ekip da 24 saniye saldırı süreleri set ataklarıyla kontrollü olarak oynadı ve soyunma odasına da 42-42 eşitlikle gidildi. Üçüncü çeyreğin ilk dakikaları da iki takımın kontrollü oyunlarına sahne oldu ve karşılaşmanın 23. dakikasına gelindiğinde de eşitlik bozulmadı.

Skorboardda 49-49’luk eşitlik vardı. Bu dakika sonrasında oyundaki temposunu arttıran Frutti Extra Bursaspor; Munford, Kadji ve Metin Türen ile süratli hücumlarla skor üretmeyi başararak 9-0’lık seriyle farkı 9’a (58-49) çıkarmayı başardı.

Sonraki dakikalarda kontrolü elinde tutan yeşil-beyazlı bursa temsilcisi Frutti Extra Bursaspor, final periyotuna 64-58 üstün girmeyi başardı. Maç çok heyecanlı ve kıyasıya bir rekabet ile başladı ve devam etti.

ÜSTÜNLÜĞÜ KORUYARAK KAZANDI

Son periyodun ilk 2 dakikası potasını korumak için çaba sarfeden Büyükçekmece ekibi, Olaseni ve Eldridge ile müessir oldu ve farkı aniden 1’e indirdi: 64-63.

Konuk ekibin Farrell ve Olaseni ile tempoyu artırmaya çalışmış olduğu final periyotunda dış atışlarda Munford, içerilerden ise Kadji ile müessir olan Bursa temsilcisi Frutti Extra Bursaspor, 37. dakikaya 80-76 üstün girmeyi başardı.

Kalan dakikalarda şiddeti arttırarak rakibine rahat saldırı şansı tanımayan Frutti Extra Bursaspor, salondan 89-81 galip ayrılmayı bildi. Bursaspor ekibi kıyasıya rekabetin olduğu maçı hakkıyla kazandı.

Bursa temsilcisi Frutti Extra Bursaspor, 8 karşılaşmadır alamadığı galibiyeti 89-81’lik skorla biten karşılaşma sonrası alarak hasrete son verdi.