Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin Açıklamalarda Bulundu

TFF 2. Ligde mücadele eden Bursaspor’da sportif direktörlük görevinde bulunan İsmail Ertekin Afyonkarahisar kampında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Herkesin transfer istediğini ve transfer derdine düştüğünü ifade eden tecrübeli futbol adamı geçtiğimiz sezon 17 tane bir transfer döneminde 4 tanede bir diğer transfer döneminde olmak üzere toplamda 21 tane transfer yapıldığını vurguladı. Sonuç olarak sezon sonundan Bursaspor küme düştüğünü söylerken transferin tabi ki önemli olduğunu ama doğru yapıldığından olacağını söyledi.

21 tane futbolcu transfer ediyorsun hem maddi kaybın çok büyük olduğunu hem de sportif olarak kötü duruma gelindiğini ifade eden İsmail Ertekin yalnızca geçtiğimiz sezon değil daha önceki yıllarda da yapılan neredeyse her transfer hatalı olduğunu söyledi. Hatta bazı transferlerden rahatsızlık duyacakları transferlerinde olduğunu söyledi. Bursaspor sportif direktörü İsmail Ertekin Bursaspor’un artık böyle bir lüksü olmadığını ve olma şansının da olmadığını sözlerine ekledi.

Sportif Direktör İsmail Ertekin Yeşil Beyazlı Ekibin Hedeflerinden Bahsetti

Genç futbolcuları desteği ekleyeceklerini ve gelecek yıllarda herkesin hayal ettiği Bursaspor’u ortaya çıkaracaklarını ifade eder Bursaspor sportif direktörü 10 yıl önce çitayı inanılmaz yükselten bir takım olduklarını ifade etti. Bugüne gelindiğinde ise şu anki tablonun acı verdiğini söyleyen İsmail Ertekin kendilerine neden Bursaspor bu halde diye sorular sorulduğunu söyledi. Buna karşı olarak tecrübeli futbol adamının bu sorulara cevap vermenin çok zor olduğunu ifade ederken kendilerinin amaçlarının Bursaspor’u tekrar o özlenen iyi günlere ulaştırmak olduğunu sözlerine ekledi.

Yeşil beyazlı ekibin kadrosundaki oyuncuların şu anda %70 civarında bir potansiyelin bulunduğunu söyleyen Bursaspor sportif direktörü İsmail Ertekin özellikle bazı bölgelerde çok yetenekli genç oyunculara sahip olduklarını ifade etti. Bazı pozisyonlarda ise oyuncuların istedikleri ya da bekledikleri durumda değiller gibi gözlemlediklerini ifade ederken tecrübeli futbol adamı çok çalışarak bu durumu göz ardı edip bir noktaya ulaşabileceklerini söyledi.

Bursaspor’da Transfer Tahtası Şu An Bile Açılabilir

Bursaspor’un şu anki durumunda kadroda bulunan tecrübeli futbolculara çok iş düştüğünü vurgulayan Bursaspor sportif direktörü devre arası transfer dönemine kadar çok büyük olasılıkla bu takıma transfer yapılmayacağını sözlerine ekledi. Bursaspor’un büyük bir şehir olduğunu ifade eden İsmail Ertekin Bursasporlular olarak birlikte olduklarında transfer tahtasını şu an bile açılabileceğini söyledi. Buna ek olarak transfer tahtasını açmanın çok büyük bir artısı olmadığını vurgulayan Bursaspor sportif direktörü İsmail Ertekin transferleri gerçekleştirmek için gereken büyük paraları vermenin kolay olmadığını ifade etti.

Aradıkları profillerde oyuncuları şu dönemde bulmanın kolay olmadığını devre arasına kadar da takımı belli bir noktaya kadar getirirlerse bazı planlar yaptıklarını ifade etti. Bu konular ile ilgili yönetimin uğraştığını söyleyen ismail Ertekin parasal hamleleri yönetimin yaptığı için çok fazla bu konulara girmek istemediğini vurguladı.