Selçuk Erdoğan

Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan’dan Durum Değerlendirmesi

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Bursaspor takımının Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan liglerin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Liglerin başlaması konusunda acele edilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, karar için kurul oluşturulması gerektiğini vurguladı.

TFF 1. Lig ekiplerinden olan ve şampiyonlukta da önemli ölçüde aday olan Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan futbolun geleceğine ilişkin konuştu. Çok sayıda senaryonun, komplo teorisinin ve fikrin ortaya atıldığını ifade ederek, söz konusu durumda futbolun merkezindeki isimlerin aktif rol alması gerektiğine dikkat çekti.

Her ne kadar futbol kapsamında sportif, ekonomik veya duygusal gibi etkenler söz konusu olmuş olsa da, sağlığa ilişkin de derin sıkıntıların olduğunu belirtti. Antrenmanların, toplantıların, yemeklerin, yolculukların, kampların da futbolun özündeki işleyişler döneminde kulüp doktorları tarafından tartışılabileceğini söyledi.

Haziran-Temmuz Ayında Başlaması Çok Büyük Risk Olur

Duruma ilişkin tavsiyede de bulunan Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan, kulüp doktorlarından oluşan bir kurul olması gerektiğine vurgu yaptı. Bu kurulun da futbolun esasını temel alarak, Bilim Kurulu’na raporlar sunarak, çeşitli tavsiyelerde bulunmasının daha mantıklı olduğunu ekledi. Öte yandan liglerin Haziran ve Temmuz aylarında başlaması kararının da tüm yönlerden ciddi anlamda risk içerdiğini söyledi.

Bursaspor Kulübü olarak da 30 Nisan’ın sonrasında duruma ilişkin bir değerlendirme yapılacağını ifade etti.