Selçuk Erdoğan

Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan’dan Duruma İlişkin Açıklama

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor Kulübü Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan, antrenmanların ertelenmesine ilişkin açıklama yaptı. Ertelemenin 3 gün daha uzatıldığını bildirdi.

Yeni tip koronavirüsü sebebiyle ara verilen liglerde, kulüpler de oyuncularına bu süreçte tatil vermiş ve antrenmanların evlerde yapıldığını belirtmişti. Yeşil beyazlı kulübün Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan, antrenmanların 3 gün daha ertelenmiş olduğunu söyleyerek, belirsiz bir süreç olduğunu, liglerin başlamasının ise düşük bir ihtimal olduğunu belirtti.

Her şeyden önce tek bir yolun varlığına dikkat çeken ve onun da sağlık olduğunu söyleyen Selçuk Erdoğan, dışarı ile hiç teması olmadığını söyledi. Organizmanın tanımamış olduğu bir virüs olduğunu ve öncesinde de yaşanmamış bir durum olduğunu ifade eden Sportif Direktör, evde kalma sürecinin de uzatılması gerektiğine dikkat çekti.

Oyuncuların Hepsi Bursa’da Ve Evlerinde Çalışıyorlar

Bu süreci, kitap okuyarak, olumlu düşünerek, toplum olarak en kısa sürede atlatacaklarını belirterek, toplum sağlığına da saygı duyup evde kalmaktan başka bir çare olmadığını ekledi.

Yeşil beyazlı oyuncuların da hepsinin Bursa’da evlerinde olduğunu söyleyerek, yurt dışına giden oyuncularının olmadığını fakat bunun için de çok talep aldığını söyledi. Evlerde bireysel performanslarına devam ettiklerini söyleyen Direktör, temkinli bir süreç izlediklerini de özellikle ifade etti.