Selçuk Erdoğan

Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan’ndan Liglerin Durumuna İlişkin Açıklama

Bursaspor Kulübü Sportif Direktörü görevinde yer alan Selçuk Erdoğan, kulübün durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Takımın oyuncuları ile sık sık iletişim halinde olduklarını ifade eden Erdoğan, fiziksel olmanın yanı sıra psikolojik olarak da oyunda kalmanın son derece önemli olduğunu ifade etti.

Liglerin sonraki sürecine ilişkin de değerlendirme yapan Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan, Mayıs ayının ortalarına doğru yaşanmışlıklar ve son duruma ilişkin kararın da beraber verilmesi gerektiğine dikkat çekerek, yeni tip koronavirüs salgınının ardından da gereken tüm önlemlerin alınmış olduğunu ifade etti.

Kimsenin Futbolu Düşünecek Gücü Yok

Antrenman programlarının yanı sıra, psikolojik olarak da oyunda kalmanın son derece önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, tesisleri 15 gün süresince kapattıklarını, oyuncularla da gereken antrenman ekipmanlarının paylaşıldığını açıklamalarına ekleyerek, ellerinden geldiğince de bu süreçte ihtiyaç sahiplerine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Orta aklın, bilimin ve beraberlik de bu süreci aşmak açısından öneme sahip olduğunu ayrıca belirtti.

Bursaspor olarak, sezona şampiyonluk parolası ile de başladıklarını ifade eden Sportif Direktör, bu anlamda da son derece güçlü adımlarla ilerlediklerinin altını çizerek, liglerin de Mayıs ayında tescil edilmesi gerektiğini vurguladı ve kimsenin futbolu düşünecek durumu olmadığını da açıklamalarında ifade etti.