BURSASPOR TAT VERMEDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Birliği kapsamında yapılan 31 hafta karşılaşmasından yeşil-beyazlı Bursa temsilcisi Bursaspor Samsun deplasmanına konuk oldu. Süper Lig’e çıkmak için herhangi bir iddiası kalmayan Bursaspor Zirve adaylarından biri olan samsunspor’a 4-1 mağlup oldu.  alınan 4 Birlik mağlubiyetin ardından Bursaspor 43 puanda kalırken, ev sahibi Samsunspor puanını 61’e çıkarmayı başardı.

İLK DEVRE

Mücadele’de dakikalar 2’yi gösterirken Savicevic’in göndermiş olduğu pas sonrası topu önünde bulan Yasin topu filelerle buluşturmayı başardı ve Samsunspor mücadelenin henüz 2 dakikasında 1-0 öne geçti.Karşılaşmanın 25 dakikasından Erkam’ın kesmiş olduğu ortaya ne yükselmeyi Başaran Couruer kafa vuruşu yaptı ancak tecrübeli file bekçisi Canberk kalesini gole kapattı. karşılaşmada dakikalar 45 + 1’i gösterirken Samsunspor’un kullanmış olduğu serbest vuruşta Hamroun’un doğrudan kaleye göndermiş olduğu şut ağlarla buluştu ve ev sahibi Samsunspor mücadelede farkı ikiye çıkaran golü kaydetti. mücadelenin ilk devresinde Başka önemli pozisyon Olmayınca Bursaspor soyunma odasına 2-0 mağlup gitti.

İKİNCİ DEVRE

İkinci 45 dakikadan başlamasının ardından 10 dakika sonra yani dakikalar ile 4’ü gösterdiğinde ev sahibi  Samsunspor farkı 3’e çıkarmayı başardı. Mücahit’in sol kanattan yapmış olduğu akıl dolu ortaya iyi bir vuruş yapan Couruer 3 golünü kaydetmiş oldu ve skoru 3-0’a getirdi.  mücadelenin 60 dakikasında gelişen hücumda Homroun’un göndermiş oldu Fas’a önünde bulan ve kaleci ile karşı karşıya kalan Gökhan Karadeniz vuruşunu yaptı ancak top çerçeveyi bulmadı ve Dışarıya gitti.

Mücadele’nin 82 dakikasında konuk ekip Bursaspor’un tek golü kaydedildi. Hasan’ın göndermiş olduğu  pasın ardından kaleci ile burun buruna gelen Onur güzel bir plase vuruşu yaptı ve  topu ağlarla buluşturmayı başarırken farkı ikiye indiren golü kaydetti. mücadelenin bitimine 4 dakika kala Nadir’in göndermiş olduğu şık topuk pası ile kalecinin açısını daraltan Yasin’in vuruşundan sonuç gelmedi ve top direkte patladı.

mücadeleden normal süre eklenen 5 uzatma dakikasında karşılaşmanın skorunu belirlendi. Nadir’in göndermiş oldu ara pası harika bir noktaya gitti Ben Gökhan Alsan Bursaspor kalecisi ile karşı karşıya pozisyonda kaldı. Bu oyuncunun yapmış olduğu düzgün vuruş ağlarla buluştu ve Fark tekrar 3’e çıkarken skor 4-1’e geldi