Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam Açıklamalarda Bulundu

Bursaspor’da teknik direktörü Tahsin tam akşam antrenmanı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Geride kalan haftada çok iyi oynadıkları bir maçı geride bıraktıklarını söyleyen Tahsin Tam bu kadar başarılı olacaklarını beklediklerini ifade etti. 70 beşinci dakikasına kadar gayet iyi bir performans ortaya koyduklarını söyleyen yeşil beyazlı ekibin teknik direktörü dakikalar ilerledikçe ev sahibi ekibin iç saha baskısını çok daha iyi kullandıklarını ifade etti. Kendilerinin genç bir takıma sahip olduklarını ve rakibin bu durumu kullanmak adına bilinçli bir şekilde bu baskıyı kullandığını ifade ederken Tahsin tam bunun sonucunda genç oyuncuların strese girdiğini ifade etti.

16 – 17 yaşındaki oyuncuların sahada olduğunu ve bundan dolayı kendilerini etkilemekte başarılı olduklarını düşündüğünü söyleyen Bursaspor teknik direktörü futbolcular da gelişimin sadece teknik, taktik ya da fiziksel olarak olmadığını şu anda oyuncuların içindeki cesareti ve özgüveni de ortaya çıkarmakla mükellef olduklarını ifade etti. Bu konuda da zamana ihtiyaçları olduğunu söyleyen Tahsin tam hem takıma hem de Türk futboluna katkıda bulunacak genç oyunculara sahip olduklarını vurguladı. Kolay bir mücadele vermediklerini söyleyen teknik adam bu ligde mücadele etmenin zorluğunun farkında olduğunu ve bu zorluklara cevap verecek çözümleri mutlaka üretmek zorunda olduklarını sözlerine ekledi.

Takımın Play Off Mücadelesinde Kalacağını Söyledi

Maçın içerisinde ön tarafta istedikleri kadar üretkenliği yakalayamadıklarını söyleyen teknik adam aslında doğru pas opsiyonları bulup hareket edebilsinler daha farklı fırsatlarını yaratılabileceğini sözlerine ekledi. Maçın hakkının beraberlik olarak düşündüğünü söyleyen Tahsin tam maçı kazanacakları birçok fırsatın da ayaklarına geldiğini söyledi. Çok fazla pozisyon üretmeseler de yakaladıkları az pozisyonları da golle sonuçlandırdıkları takdirde maçın çok farklı bir senaryo ile sonuçlanacağını ifade eden Bursaspor teknik direktörü çok özel yeteneklere sahip genç oyunculara sahip olduklarını söyledi. Kendisinin gerçekçi bir insan olduğunu söyleyen Tahsin tam Bursaspor’u play off mücadelesi içinde tutacaklarını sözlerine ekledi.

Devre arasına kadar şehrin gerekeni yapacağını inandıklarını söyleyen Tahsin Tam bu gerçekleştiğinde çok daha farklı bir takım ortaya çıkarabileceklerini söyledi. Hasan Ayaroğlu ’nun efendim iyi durumda olduğunu geçen yıl da benzer bir sakatlık yaşadığını ve ikinci bir sakatlığın çok fazla etkileyeceğini söylerken bunun da maç içerisinde kendileri için bir dezavantaj olduğunu ve oyundan çıkartmak zorunda kaldıklarını söylerken bu dakikaların çok kritik dakikalar olduğunu sözlerine ekledi. Onunla kazanacakları maçlar da olacağını söyleyen Bursaspor teknik direktörü bu sebeple hepsini en iyi şekilde hazırlamaya gayret ettiklerini açıkladı.

Tahsin Tam Taraftarları Tribüne Davet Etti

Bursaspor taraftarlarını Türkiye beklediklerini söyleyen teknik adam maçların başından sonuna kadar desteklerine ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekledi. Taraftarların tribündeki desteğini şu an bile hatırladığımda tüylerim diken diken olduğunu söyleyen Tahsin tam o muhteşem taraftarlarına yaraşır performans sergilemek zorunda olduklarını söyledi.