Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam: Yeni Sezona Hazırız

Bursaspor’da teknik direktör Tahsin tam yeni sezona hazır olduklarını düşündüğünü söylerken hazırlık maçlarında ise kendi eksiklerini tespit ettiklerini ifade etti. Hazırlık maçlarına sonuç olarak bakmadıklarını söyleyen Tahsin tam yaklaşık olarak 13 – 14 kişilik hazır bir kadroya ulaştıklarını sözlerine ekledi.

Diğer genç oyuncuların da kendilerine geliştirdiklerini ifade eden yeşil beyazlı ekibin teknik direktörü bu sayının artması için özel idman programları da yaptıklarına değindi. Bursaspor’un evlatlarına güvendiğini vurgulayan Tahsin tam kolay bir yarışın olmayacağını fakat her gün genç oyuncuların geliştiğini gördüğünü açıkladı. 53 yaşındaki teknik adam yeşil beyazlı ekibin genç oyuncularının gösterdikleri mücadeleyle kendisini haklı çıkaracaklarını göreceksiniz diyerek iddialı bir açıklama yaptı.

Tahsin Tam Rezerv Takım Konusunu Değerlendirdi

İkinci beyazlı ekibin rezerv takım satın almasıyla ilgili olarak teknik direktör Tahsin tam değişik opsiyonlar üzerinde yönetim kurulunun çalışma yaptığını söyledi. Bu adımı atılması gerektiğini söyleyen 53 yaşındaki teknik adam dışarıda tespit ettikleri futbolcuların transfer tahtasının açılmasıyla birlikte blok halinde kendi altyapılarını geçirebilmek için böyle bir çalışma yapıldığını ifade etti.

Futbol okulunda yetişen gençlerin ve alt yapıda yetişen oyuncuları daha iyi yetiştirebilmek adına önemli bir adım atıldığını açıklayan Bursaspor teknik direktörü Tahsin Tam transfer yasağının ne zaman kalkacağını bilmediklerimi açıklandı. Yeşil beyazlı ekipte Tahsin Tam genç oyuncuları hem gözlemleyip hem de kulübün kendi hocaları eşliğinde çalıştırarak yetenekli futbolcuları Bursaspor’a kazandırma hedefleri olduğunu söyledi.

Taraftarlar ve Oyuncular Arasındaki Gerginliğe de Değindi

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde oynanan Belediye Kütahyaspor mücadelesi sonrasında takımın tecrübeli isimlerinden Hasan ayaroğlu ve Kubilay sönmez ile bir grup taraftar arasında kısa süreli bir gerginlik yaşanmıştı. Bu konuya da değinen 53 yaşındaki teknik adam, tecrübeli oyuncuların tatsız sözlere maruz kaldığını ifade etti.

Bu oyuncuların takımla birlikte devam etmeyi seçtiğini söyle yen Bursaspor teknik direktörü isteseler farklı takımlara gidebileceklerini açıkladı. Geçmişten gerekli dersleri çıkarmaları gerektiğini açıklayan Tahsin tam takımın onların performanslarını ve katkılarına ihtiyacı olduğunu vurguladı. Taraftarların kendilerini bir bütün olarak görmelerini istediklerini söyleyen 53 yaşındaki teknik adam bu şekilde bir baskı oluşturulduğunda özellikle genç oyuncuların üzerinde olumsuz etki yapacağını sözlerine ekledi.

Taraftarların desteğine ihtiyaçları olduğunu söyle ya tecrübeli futbol adamı çatlak seslerin her zaman çıkacağını ifade etti. Çok büyük 1 taraftar kitlesine sahip olduklarını söyleyen Tahsin Tam sağduyulu davranılması gerektiğini açıkladı. Bursaspor taraftarının da takım ile birlikte ivme kaybettiğini vurgulayan yeşil beyazlı ekipte teknik adam yakın geçmişe kadar yeşil beyazlı ekipte taraftarların uzun yıllar boyunca çok büyük sayıyı gören ve çok fazla heyecan veren bir kitle olduğunu açıkladı. Tahsin Tam Bundan sonra da o keyif veren desteği ortaya koyacaklarını temenni ettiğini ifade etti.