Bursaspor TFF 2. Lig Beyaz Grubun 5. Haftasında Sivas Belediye Spor Maçında

TFF 2. Lig Beyaz grup takımlarından yeşil beyazlı Bursaspor 2022 2023 sezonunun 5. Haftasında Sivas Belediye Spor ile karşı karşıya geldi.

18 Eylül Perşembe günü saat 19:00’da Bursaspor kendi evinde Sivas Belediye Spor ile karşı karşıya geldi. Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumunda oynanan maçta hakem Raşit Yorgancılar görevlendirildi. Mücadelede yardımcı hakemlik görevine Abdülhamit Söyler ile Buğur Han Güler ikilisi getirildi ve 4. Hakem olarak ise Yusuf Alper Abalı görev aldı. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu gözlemci olarak Dilaver Yar’ı atarken temsilci olarak ise Bekir Şeker ve Levent Kantar ikilisine görev verdi.

Bursaspor

Bursaspor ile Sivas Belediye Spor daha önce hiç karşı karşıya gelmemişti. Aralarındaki ilk maçta Yeşil beyazlı ekip Bursaspor 6 – 0 skor ile galip gelmeyi başardı.

Bursaspor – Sivas Belediye Spor Maç Raporu

Teknik direktör Tahsin Tam’ın 5–2–3 dizilişi ile sahaya sürdüğü Bursaspor ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede Canberk Yurdakul, sol bekte Hamza Arıkan, stoper hattında Ertuğrul Kurtuluş, Furkan Ünver ve Abdullah Tezgel üçlüsü, sağ bekte Eren Tunalı, merkez orta sahada Ozan Koç ve Kubilay Sönmez ikilisi, sol kanat forvette Mustafa Genç, sağ kanat forvette kaptan Enver Cenk Şahin ve santraforda ise Berat Altındiş.

Yedekler: Deniz Aydın, Kerem Kök, Emir Kayacık, Emre Tepegöz, Tuğhan Yıldız, Ömer Görgüç, Deniz Dirk Knibbe, Bilal Güney, Samet Bozkurt ve Seçkin Batuhan Fırıncı.

Sivas Belediye Spor’da teknik direktör Yusuf Tokuş’un 4–3–3 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Doğukan Özkan, sol bekte Ömer İnan, stoper tandeminde Uğur Bulut ve Safa Yıldırım ikilisi, sağ bekte Tufan Kelleci, ön liberoda Berkay Yıldız, sol içte Ozan Kılıçoğlu, sağ içte Emre Bayram, sol kanat forvette Emir Dede, sağ kanat forvette Barış Bozdilki ve santraforda ise Oğuzhan Bozkurt.

Yedekler: Taha Cengiz Demirtaş, Halil Mizrap, Egemen Zengin, Arda Belen, Egehan Gök, Ahmet Özer, Emre Adiloğlu, Seymen Salih Adalı ve Tarık Kurt.

Karşılaşmadan Goller

Maçın 12. Dakikasında Berat Altındiş ev sahibini öne geçirdi.

43. dakika genç golcü Berat Altındiş bir kez daha sahneye çıktı ve skoru 2 – 0 yaptı.

49. dakikada kaptan Enver Cenk Şahin farkı 3’e çıkartmayı başardı.

64. dakikada 4. Golü ise Enver Cenk Şahin kaydetti.

71. dakikada Bursaspor kaptanı Enver Cenk Şahin hat trick yaparak kendisinin 3. Takımının ise 5. Golünü kaydetti.

79. dakikada oyuna sonradan dahil olan Mustafa Genç maçın sonucunu belirleyen 6. Golü kaydetti ve Bursaspor Sivas Belediye Spor’u 6 – 0 mağlup etmeyi başardı.