BURSASPOR / TİMSAH, BATALLA HEYKELİ DİKTİ

Bursaspor Kulübü, şampiyon olduğu 2009-2010 sezonunda Beşiktaş’a attığı gol ile gönülleri fetheden, Yeşil Beyaz ekibin efsanesi Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla’nın heykelini dikti.

Arjantinli yıldız ile Bursaspor taraftarının birbirine olan bağını sergileyen heykelin önümüzdeki hafta mermer kaidesi ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek. Pablo Martin Batalla’nın Bursa’ya gelişi ile heykelin açılış töreni yapılacak.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nin girişine konulan Batalla heykeli projesini, Bursaspor Kulübü’nün yönetim kurulu eski üyesi Avukat Hakan Dinçtürk üstlendi.

BATALLA HEYKELİ YEŞİL-BEYAZ TAKIMIN KURULUŞUNU SİMGELİYOR

Sanatçı Rıdvan Sevim ve endüstriyel tasarımcı Oktay Türkoğlu’nun yaptığı çalışmada Batalla ve timsah birbirine bakar şekilde konumlandırıldı. Batalla Heykeli toplam 1963 parçadan oluşturularak Bursaspor Kulübü’nün kuruluşunu simgeledi.

Arjantinli yıldız ile Bursaspor taraftarının birbirine olan bağını sergileyen heykelin önümüzdeki hafta mermer kaidesi ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek. Pablo Martin Batalla’nın Bursa’ya gelişi ile heykelin açılış töreni yapılacak.

BURSASPOR’UN “KÜÇÜK İSMAİL” LAKAPLI ESKİ FUTBOLCUSU HAYATINI KAYBETTİ

Bursaspor’da, 1973-1974 sezonunda Türkiye Kupası’nda Beşiktaş’a attığı gol sayesinde takımının finale yükselmesini sağlayan sembol isimlerden biri olan eski futbolcu İsmail Emil, 69 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Avrupa kupalarında ilk kez Timsah ekibin mücadele etmesini sağlayan golü kaydeden İsmail Emil, uzun süredir baş ettiği sağlık sorunları dolayısıyla hayatını kaybetti.

BURSASPOR KÜÇÜK İSMAİL’E VEDA ETTİ

Yeşil-Beyazlı ekibin eski yıldız futbolcusu İsmail Emil’in aramızdan ayrıldığı haberini öğrenen Bursaspor Kulübü resmi internet sitesi üzerinden açıklamada bulunarak, 1971-1975 yılları arasında timsah takıma altın dönemi yaşatan Küçük İsmail lakaplı eski oyuncusuna veda etti.

Yapılan açıklamada: “1971-1975 yılları arasında formamızı giyen eski futbolcumuz İsmail Emil’in vefat ettiği haberini büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.” İfadelerine yer verildi.

İSMAİL EMİL TOPRAĞA VERİLDİ

Uzun süredir devam eden rahatsızlığından sonra hayatını kaybeden İsmail Emil’in cenaze töreni yapıldı. Covid-19 virüsü pandemisi dolayısıyla yapılan törene sınırlı sayıda bir katılım sağlandı.

Avrupa kupalarında mücadele eden, küçük yaşlarda futbola olan tutkusu ile ikamet ettiği Tirilye mahallesinde, giydiği Tirilyespor formasının ardından Bursaspor’a transfer olan eski Bursasporlu yıldız futbolcu İsmail Emil, Mudanya ilçesine bağlı kırsal Tirilye Mahallesi’nde gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.