Bursaspor Tuzlaspor’u Konuk Ediyor

TFF 1.Lig’in 23’üncü haftasında Altınordu’yu mağlup ettikten sonra Samsun deplasmanından da 1 puan koparmayı başaran Bursaspor, aldığı 4 puanla iyi bir iş çıkardı. Yeşil Beyazlı ekibin kümede kalabilmek adına bu yenilmezlik serisini devam ettirmesi ve bir galibiyet serisi yakalaması gerekiyor. Bu serinin oluşturulabilmesi için oynanacak ilk maç ise TFF 1.Lig’de 25’inci haftanın açılışının da yapılacağı Tuzlaspor maçı olacak.

Genel Durum

Sezona Süper Lig hedefiyle başlamış olmasına rağmen kötü yöneticilik nedeniyle kümede kalma mücadelesi vermek zorunda kalan Bursaspor, son 2 haftada altın değerinde puanlar topladı.

TFF 1.Lig’in ikinci yarısına da ne yazık ki yönetsel skandallarla giriş yapan Yeşil Beyazlı takım, 23’üncü haftada Altınordu karşısında kazandıktan sonra 24’üncü haftada da Samsunspor’un sahasından 1 puanla ayrılmayı başardı.

Topladığı 4 puanla birlikte kendisini küme düşme hattının bir sıra üstüne atmayı başaran Bursa temsilcisi, buradan daha da uzaklaşmak istiyorsa seri galibiyetler alarak 3 puanları ceplerine doldurmalı. 25’inci hafta öncesinde küme düşme hattının en üst sırasında 22 puana sahip olan Altınordu bulunurken, Bursaspor’un da 24 puana sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Altınordu 25’inci haftada ligin 18’inci sırasında yer alan Denizlispor’a konuk olacak ve Bursaspor’un Denizlispor ile arasında 3 puan fark bulunuyor. Bu da Denizli temsilcisinin Altınordu’yu mağlup etmesi ve Bursaspor’un da hata yapmaması durumunda Bursaspor’un kendisine 1 maçlık kredi açabileceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte Bursaspor’un TFF 1.Lig’de 25’inci haftanın açılışını yapacağı maçta rakibi olan Tuzlaspor da son haftaların en formsuz takımlarından birisi ve onların da küme düşme hattına daha da fazla yaklaşmamak adına 3 puana ihtiyaçları var.

Beraberlikler Serisi

İki takım 15 Şubat 2022 günü Bursa Bitci Timsah Park stadında karşı karşıya gelecekler. Bu kritik mücadele öncesi Bursaspor’un bahsedildiği gibi 24 puanı bulunuyor ve Yeşil Beyazlı ekip küme düşme hattının sadece 1 sıra üstünde yer alıyor.

Tuzlaspor ise bu maça son 10 maçında sadece 2 galibiyet alabilmiş bir takım olarak gelecek ve Balıkesirspor karşısında alınan mağlubiyetten sonra nasıl bir durumda oldukları bilinmiyor.

Zira takım ligin 24’üncü haftasını takvim gereği bay geçtiği için geçen hafta maç yapmadı ve Balıkesirspor karşısında alınan şok mağlubiyetin takımda nasıl bir etki yaptığını kestirebilmek çok güç.

Bursaspor ise önce Altınordu galibiyeti sonra da Samsunspor beraberliğiyle birlikte yükselişe geçti ve yeni transferlerinden katkı almaya da başladı. Yeşil Beyazlı ekibin bu maçtan alacağı bir 3 puan orta sıralara doğru tırmanmanın yolunu açabilir.

Ancak iki takım arasında oynanan 3 maça bakıldığında 3’ünün de berabere bitmiş olması oldukça dikkat çekici. Geçen sezon ilk kez karşı karşıya gelen iki takım ilk maçlarında 3-3 berabere kaldıktan sonra iki kez de 0-0 berabere kalmışlar.