Bursaspor ’un Afyonkarahisar’daki Kamptaki Hazırlık Maçı Takvimi Belli Oldu

Afyonkarahisar’daki tesislerde 2022 2023 sezonu hazırlıklarını sürdüren Bursaspor ’un hazırlık kampındaki hazırlık maçları takvimi belli oldu. Yeşil beyazlı ekipte resmi kaynaklardan gelen açıklamaya göre teknik direktör Tahsin tam yönetimindeki Bursaspor’un Afyonkarahisar kampındaki ilk hazırlık maçı 8 ağustosta Aksaray Belediyespor karşısında, 11 ağustosta Orduspor 1967 ve son olarak 14 ağustosta Etimesgut Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

Bursaspor’un Afyonkarahisar kampındaki ilk hazırlık maçı olan Aksaray Belediyespor mücadelesi 8 Ağustos Pazartesi günü saat 19:00’da başlayacak.

Buradaki kamp çalışmalarında ikinci hazırlık maçı ise Karadeniz ekiplerinden Orduspor 1967 ile 11 Ağustos Perşembe günü saat 19:00’da karşı karşıya gelecek.

14 Ağustos Pazar günü saat 19:00’daBursaspor Afyonkarahisar’daki Kampında son hazırlık maçına Etimesgut Belediyespor maçı ile çıkacak. Başkent ekibiyle oynanacak hazırlık maçının ardından yeşil beyazlı ekibin Afyonkarahisar’daki kampı sona erecek.

Bursaspor Al Tai FC Hazırlık Maçının Ardından İlk Antrenmanında 5 Eksikle Oynadı

Bursaspor Afyonkarahisar’daki kampında oynadığı ilk hazırlık maçı Suudi Arabistan lig ekiplerinden Al Tai FC karşısında idi. Bu hazırlık maçının ardından yeşil beyazlı ekibin ilk antrenmanında daha önce sakatlıkları bulunan Talha Yakın ve Barış Dalgakıran sabah yapılan idmanda takımdan ayrı olarak antrenör eşliğinde çalıştı. Fizyoterapist eşliğinde düz koşu gerçekleştiren Talha Yakın ve Barış Dalgakıran daha sonra denge çalışması ile antrenmanı sürdürdü.

Öte yandan Suudi Arabistan ekibi Al Tai FC mücadelesinde oldukça sert ikili mücadeleler ve top kapma mücadelesi gerçekleşmişti. Maçın ardından yapılan ilk antrenmanda Suudi Arabistan temsilcisi ile hazırlık maçında süre alan ve bu süre zarfında maç içerisinde aldıkları darbelerden dolayı 3 isim daha antrenmanın katılamadı ve yeşil beyazlı ekip idmanı 5 eksikle tamamladı.

Al Tai FC hazırlık maçında Eren Güler, Berat Altındiş ve Çağatay Yılmaz aldıkları darbelerden dolayı antrenmanda takıma katılmadılar ve günü tedavi ile geçirdiler.

Bursaspor Afyonkarahisar Kampında Yağış Altında İdman Yaptı

Afyonkarahisar’da kampta bulunan yeşil beyazlı ekip bugünkü antrenmanını oldukça yoğun yağış altında gerçekleştirdi. Teknik direktör Tahsin Tam’ın öğrencileri antrenmanda taktik çalıştı. Yeşil beyazlı ekipte futbolcular yoğun yağış altında yaptıkları antrenmanda çok zorlanmış olsalar da antrenman sırasında aldıkları keyif net bir şekilde gözlemlendi. Adam Bursaspor Afyonkarahisar kampının altıncı gününü çift idman yaparak tamamladı. Teknik direktör Tahsin Tam’ın idaresinde gerçekleştirilen antrenman yoğun yağış nedeniyle 1 saat sürdü.

Yeşil beyazlı ekip idmana ısınma hareketleriyle başlarken daha sonra 5’e 2 top kapma çalışması yaparken pres ve pas oyunuyla idman devam etti. Altıncı günkü çalışmaların sonunda yeşil beyazlı ekip yoğun yağışa rağmen taktik çalışmalar gerçekleştirdi.

Yeşil beyazlı takım Afyonkarahisar kampının ikinci hazırlık maçına yarın Aksaray Belediyespor karşısına çıkacak ve mücadele saat 19:00’da başlayacak.