Bursaspor ve Manisa FK Berabere Kaldı

TFF 1.Lig’in 16.haftasında, geçen hafta Denizlispor karşısında 3 puan alarak son 4 haftadaki ilk galibiyetini alan Bursaspor ile son 3 maçında mağlubiyet yaşamayan ve iyi bir form grafiği tutturan Manisa FK karşı karşıya geldi.

Bursaspor’da Özcan Bizati ve öğrencileri Manisa FK karşısında galip gelerek hem üst üste iki hafta kazanmak hem de 1 maç eksikle aynı puanda oldukları rakipleriyle arayı açmak istiyordu.

Bursa Bitci Timsah Park stadyumunda oynanan karşılaşmaya, aynı amaçlarla çıkan Manisa FK’da teknik direktör Turgay Altan da tıpkı meslektaşı Özcan Bizati gibi galibiyeti düşünüyordu.

Buna karşın Bursa Bitci Timsah Park’ta oynanan 16.hafta mücadelesi başladığı gibi bitti. Karşılıklı birer golün olduğu karşılaşmada taraflar sahadan birer puanla ayrılırken, Bursaspor 14., Manisa FK ise 15.sıraya yerleşti.

Diğer maçlarda elde edilecek sonuçlara göre her iki takımın da sıralamada daha aşağılara düşme ihtimali var.

Bursaspor ve Manisa FK İlk Yarıda Sessiz

11 Aralık 2021 tarihinde Cumartesi günü saat 19:00’da başlayan karşılaşmaya Bursaspor’un vuruşuyla start verildi.

İlk 25 dakikada çok tehlikeli bir pozisyonun olmadığı karşılaşmada ilk atak konuk Manisa’dan geldi.

24. dakikada Manisa FK sağ kanadında oynayan Diallo’nun sağ çaprazdan çektiği şutu Bursaspor kalecisi Erhan Erentürk zorlukla çeldi.

Bu pozisyonun ardından çok daha net bir fırsatı Bursaspor harcadı. Manisa FK defansının arkasına çok iyi sarkan Tim Matavz, defansı da çok iyi geçti.

Öne çıkan Manisa FK kalecisi Birkan Tetik’in bu aksiyonunu iyi değerlendirmek için topu aşırtmayı tercih eden Tim Matavz’ın vuruşu az farkla dışarıya çıkarken Bursaspor taraftarından ahlar vahlar yükseldi.

İlk yarının son dakikasında gole bir kez daha çok ama çok yaklaşan Bursaspor oldu.

 Sol kanatta topu ayağına alan Acolatse’nin yaptığı vuruş direkten dönerken, Bursaspor ilk yarının sonunda öne geçerek soyunma odasına rahat gitme şansını tepmiş oldu.

Bursaspor Manisa FK Maçında Goller İkinci Yarıda Geldi

İlk yarının son dakikasında direğe takılan Acolatse, ikinci yarının başında bulduğu açık alanı çok iyi değerlendirerek rakip sahaya kat etti.

Acolatse, sağından bindiren Bruno’yu iyi gördü. Bruno kaleye paralel ve sert şekilde gönderdiği topta N. Ələsgərov’u gördü. N. Ələsgərov’a ise kale dibinde topa dokunmak düştü. Bu golle Bursaspor, Manisa FK karşısında öne geçti.

Golün ardından daha korumacı bir anlayışa geçen Özcan Bizati’nin öğrencileri kalede özellikle Diallo’nun sürüklediği ataklarla pozisyonlar gördü.

Dakikalar 78. Gösterdiğinde ise sol taraftan kullanılan serbest vuruş, Bursaspor savunması tarafından uzaklaştırılamadı ve Tabekou’nun önünde kaldı.

Sert ve düzgün bir vuruşla topu ağlarla buluşturan Tabekou maçın da skorunu tayin etti.

Özcan Bizati ve Turgay Altan, iki tarafa da yaramayan bir skorla maçtan beraberlikle ayrıldılar.