Bursaspor Vedayı 3 Puanla Yapmak İstiyor

Bir zamanlar Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu yaşayan ve Bursa’da Avrupa devlerini ağırlayan Bursaspor, ne yazık ki sezonun finalini veda niteliğinde yapıyor.

Bu sezon tam 5 kez teknik direktör değişikliği yapan ve bir türlü saha içinde istikrarı sağlamayı başaramayan Bursaspor, saha dışında ise saha içindeki halinden bile daha kötü şeyler yaşadı.

Yönetimde yaşananlar, transfer tahtasının kapanması, olağanüstü kongre ve camiadaki bölünmüşlük gibi daha birçok sorun kaçınılmaz sonu da beraberinde getirdi.

Türk futbolunun ulu çınarlarından biri olarak gösterilen Bursaspor’un düştüğü bu durum başta yeşil beyazlı takımımıza gönül verenler olmak üzere tüm spor kamuoyunu derinden üzdü.

Taraftarını da kahreden Bursaspor için şimdi Spor Toto 1. Lig macerasında son maça çıkma vakti geldi. Son maçta rakip, kendisi gibi gelecek sezonda TFF 2. Lig’de mücadele edecek olan Nasadoge Menemenspor olacak…

Bursaspor Bir İlk Peşinde

bursaspor

Bursaspor ile Nasadoge Menemenspor, daha önce tamamı Spor Toto 1. Lig’de olmak üzere birbirlerine 5 kez rakip oldular.

Bu 5 mücadelenin 2’si Bursa’da oynanırken 3’ü ise Menemen’de gerçekleşti. Her ne kadar tarihsel büyüklük ve başarılar olarak Nasadoge Menemenspor ile karşılaştırılamayacak büyüklükte de olsa Bursaspor ne yazık ki rakibine karşı henüz hiç galibiyet alamadı.

İki takım ilk olarak Spor Toto 1. Lig 2019 – 2020 Sezonu’nunda 22 Aralık 2019 tarihinde karşı karşıya gelmişti. Takımların tarihlerindeki ilk karşılaşmasında kendi evinde kazanan taraf 2 – 1’lik skorla Nasadoge Menemenspor olmuştu.

Aynı sezonda rövanş niteliği taşıyan ikinci yarıdaki maç ise Bursa’da oynanmıştı. Timsah Arena’daki maçta alınan 2 – 2’lik skor aynı zamanda Bursaspor’un Nasadoge Menemenspor’a karşı aldığı ilk puan olmuştu.

Sonraki sezonda ise ne yazık ki Nasadoge Menemenspor iki maçta da Bursa temsilcimizi mağlup etmeyi başarmıştı. Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 Sezonu’nun ilk maçında takımımızı yine 2 – 1 yenen Nasadoge Menemenspor, Bursa’daki maçta ise 0 – 1 kazanarak Bursa’daki tek galibiyetini almayı başarmıştı.

İki takım arasındaki son karşılaşma ise içinde bulunduğumuz Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun 19’uncu haftasında oldu.

İki takımın da gol yollarında sıkıntı çektiği maçın 90 dakikası Menemen İlçe Stadyumu’nda başladığı gibi bitti.

Menemenspor Bursaspor Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

Nasadoge Menemenspor ile teknik direktör Mustafa Er önderliğindeki takımımız, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun veda maçında 21 Mayıs 2022’de karşı karşıya gelecekler.

Bu maç takımların hem bu sezonda çıkacakları son maç olması hem de Spor Toto 1. Lig’de çıkacakları son maç olması sebebiyle özel olacak. Her iki takımın da çoktan küme düşmesi sebebiyle taraftarların moralleri hayli bozuk. Hal böyle olunca Bitci Timsah Park Stadyumu’nun saat 19:00’da ev sahipliği yapacağı karşılaşmada atmosferin de düşük olması bekleniyor.

Karşılaşmada görev yapacak hakem Gürcan Hasova ve yardımcıları Serdar Diyadin, Özcan Sultanoğlu ve Safa Yılmaz’a bu sebeple çok iş düşmeyecek gibi gözüküyor.