Bursaspor Yeni Bir Krizle Daha Karşılaştı

Spor Toto 1. Lig’de 20 maçta topladığı 20 puanla 17. basamakta bulunan Bursaspor, yine yeni ve yeniden bir krizin tam ortasına düştü.

Geçtiğimiz günlerde taraftarların yoğun istifa protestosuyla karşılaşan Bursaspor İkinci Başkanı Emin Adanur, ilk başta bu tepkilere karşı direneceğini belirtmişti.

Bu şekilde birkaç gün daha yönetimdeki görevini sürdüren Bursaspor İkinci Başkanı Emin Adanur, ardından görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Bu istifa taraftarları memnun edeceği yerde birçok farklı krizi de gündeme getirmişti.

Bu krizlerin ilk sırasında ise Trabzonspor’a gönderilen 3 oyuncu vardı.

Trabzonspor 3 Oyuncuya 30 Milyon Türk Lirası Ödedi

bursaspor

Ocak transfer döneminde çok agresif bir şekilde genç ve Türk oyuncuları art arda kadrosuna katan Spor Toto Süper Lig’in bordo mavili takımı Trabzonspor, son olarak Yeşil Beyazlılar’ın altyapısından çıkan 3 parlak isme talip olmuştu.

Taha Altıkardeş, Batuhan Kör ve Kerem Şen için görüşmelere başlayan Abdullah Avcı’nın takımı Trabzonspor, oyuncuları paket olarak transfer etmek istiyordu.

Sezon başında da bu oyuncular için yerli ve yabancı kulüplerden teklifler alınmıştı. Ancak o dönem Bursaspor Yönetimi, takım için çok şey vaat eden bu gençleri o bedelleri düşük bularak bırakmamıştı.

Fakat koşullar değişmiş olacak ki bu 3 oyuncu Trabzonspor Kulübü’ne sadece 30 milyon Türk lirası karşılığında satıldı.

Bu satışın gerçekleşmesi camiada huzursuzluk yaratmıştı ki hemen bu transferler sonrasında Emin Adanur’un istifası işleri iyice karıştırdı.

İstifa etmeden önce böyle bir karara imza attığı için Emin Adanur ağır şekilde eleştirildi. Bursaspor Eski İkinci Başkanı Emin Adanur ise yaptığı açıklamalarda aynı şekilde kendisini eleştirenleri topa tuttu.

Taraflar birbirlerini itham ederken olan Bursaspor’a olmuştu. Zira bu oyuncular öyle ya da böyle bu bedellerle Trabzonspor’a katılmışlardı.

Transferdeki bir diğer ayrıntı ise Trabzonspor’un bu sezon sadece Taha Altıkardeş’ten yararlanacak olmasıydı. Bordo Mavililer, anlaşmaya göre Batuhan Kör ve Kerem Şen’i sezon sonuna kadar Bursaspor’un yararlanması adına Yeşil Beyazlılar’a kiralayacaklardı.

Ancak tam bu noktada bir büyük kriz daha patlak verdi.

Bursaspor Transferde Krize Girdi

Trabzonspor ile sözleşme imzalamak için Trabzon’a giden Taha Altıkardeş, Batuhan Kör ve Kerem Şen’den ikisi imzalarını attıktan sonra Bursaspor’un Antalya’daki kampına katılmak için yola çıktılar.

Buna karşın son dakikada Bursaspor’un transfer tahtasının kapalı olması ortalığı karıştırdı. Zira bu nedenle Yeşil Beyazlılar’ın kiralık olarak dahi transfer yapması mümkün değildi. Hal böyle olunca sözleşmedeki geri kiralama maddesi de boşa düştü.

Buna göre Yeşil Beyazlılar, eğer ilerleyen günlerde transfer tahtasını açamazlarsa Batuhan Kör ve Kerem Şen, Bursa’ya dönemeyecekler. Gelişme sonrası ne yapacaklarını bilemeyen oyuncuların gelen haberlere göre Antalya’dan da geri dönerek Trabzon’a tekrar gidecekleri belirtildi.

Yönetim krizi, transferlerin maliyeti derken Bursa’nın çiçeği burnunda yepyeni bir krizi oldu. Yeşil beyazlı yönetimin bu konuyu nasıl çözeceği ise tam anlamıyla bir merak konusu.