BURSASPOR YENİ FUTBOL OKULLARI AÇIYOR

TFF 1. Lig takımlarından Bursaspor, yeni futbolcular keşfetmek adına dünyanın çeşitli ülkelerinde futbol okulları açmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere yeşil beyazlılar, son yıllarda yaşadığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle, 2020/2021 sezonunda altyapı ağırlıklı kadroyla maçlara çıkmıştı. Bu nedenle, genç oyuncular sezon boyunca daha çok ön plana çıktı. Daha çok genç oyuncuya ulaşmayı amaçlayan Bursaspor, özellikle Balkanlarda yeni okullar açmaya hazırlanıyor.

TFF 1. Lig takımı Bursaspor, yaşadığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle, 2020/2021 sezonunda altyapı ağırlıklı kadroyla mücadele etmek zorunda kaldı. Ancak bu dezavantajlı durum, yeşil beyazlılara yeni bir kapı açtı. Sezon boyunca genç oyuncularla maçlara çıkan Bursaspor’da bazı yıldız oyuncular, birçok kulübün de radarına girmeyi başardı. Bilindiği üzere bu genç oyuncular Bursaspor Futbol Okulları’nda eğitim gördükten sonra Vakıfköy Tesisleri’ne gönderiliyor ve orada profesyonel futbola hazırlanıyor.

Yeşil beyazlı kulübün 93 futbol okulu, 36 şehrin yanı sıra Almanya, Hollanda ve Azerbaycan gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyor. 2020/2021 sezonunda, genellikle genç oyuncularla TFF 1.Lig’de yer alan ve o oyuncular sayesinde dikkatleri üzerine çeken Bursaspor, bu nedenle daha çok genç oyuncuya ulaşmayı amaçlıyor. Yeşil beyazlılar; Kuzey Makedonya, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek ve KKTC gibi ülkelerde yeni futbol okulları açmak adına hazırlıklara başladı.

Öte yandan Futbol Okulları Direktörü Aykut Turan, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Turan, Bursaspor Futbol Okulları’nın Trabzon’dan Edirne’ye ve Van’dan İzmir’e Türkiye’nin her yerinde büyümeye devam ettiğini, bu okulların dünyaya da yayılacağını, Balkanlar’da başlattıkları projeyle ilk okulu Kosova Priştine’de açtıklarını ve daha önceki ilk yurt dışı okulunu da Hollanda Rotterdam’da açtıklarını dile getirdi.

Turan konuşmasının devamında, Balkanlar’dan sonra Almanya’da ve tüm Avrupa’da serüvenlerine devam edeceklerini, Bursaspor kültürünü tüm dünyaya yaymak istediklerini ve sadece Türkiye’nin değil bütün dünyanın Bursaspor yetiştiriciliğini konuşacağını ifade etti.

BİRÇOK YILDIZ FUTBOLCU YETİŞTİRİLDİ

Bursaspor Futbol Okulları Direktörü Aykut Turan açıklamasına, Bursaspor okullarında birçok yıldız futbolcunun yetiştirildiğini ve takımın altyapısının belli bölümlerinde yolları kesişen birçok futbolcunun şu anda üst düzey liglerde büyük takımlarda forma giydiğini söyleyerek devam etti. Turan ayrıca Fransa’nın Lille takımından Zeki Çelik, İspanya’nın Getafe ekibinden Enes Ünal ve Fenerbahçe’nin kalecisi Altay Bayındır’ın bu okullarda eğitim gördüğünü ekledi.

ALİ AKMAN DA BİZİM ORGANİZASYONUMUZDAN

Aykut Turan açıklamasının son bölümünde, son yıllarda çıkışını sürdüren Ozan Tufan ile Serdar Aziz’in ve Galatasaray’dan Okan Kocuk gibi yıldızların bu okullardan çıktığından bahsetti. Turan, Bursaspor forması giyen Burak Kapacak, Emirhan Aydoğan, Ataberk Dadakdeniz ile İsmail Çokçalış’ın ve Almanya’nın Bundesliga ekiplerinden Eintracht Frankfurt’a giden Ali Akman’ın da kendi organizasyonlarından çıktığını belirterek konuşmasını sonlandırdı.