Bursaspor

Bursaspor Yeni Sezona Altyapı Oyuncuları ile Başladı

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü, yeni sezon için transfer çalışmalarına tıkanıklık yaşıyor. Transfer tahtası kapalı olduğu için kadrosunu yenileme konusunda altyapıdan yetişen isimlere yönelen yeşil beyazlı kulübün açılış maçında forma giyen isimlerin ise maç deneyiminin az olması dikkatleri çekti.

TFF 1. Lig’de 2020-2021 sezonuna Adana Demirspor maçı ile başlangıç yapan Bursaspor, mücadeleden 3-1 skorla mağlup ayrıldı. Maça 1-0 önde başlayan fakat sonrada mağlup duruma düşen yeşil beyazlı takım, yeni sezon hazırlıkları sürecinde ise istediği gibi transfer gerçekleştiremedi.

Transfer tahtası kapalı olduğu için kadrosunu yenilemek adına altyapıdan yetişen isimlere yönelen Bursaspor yönetimi, elinde olan isimlerle mücadele etmek adına sahadaki yerini aldı. Yeşil beyazlı takımın Adana Demirspor maçında forma giyen genç isimlerinin maç deneyiminin az olması da dikkatleri çekti.

Altyapıdan 8 İsim İlk 11 Kadrosunda

Transfer engeli ile sezona başlayan Bursaspor ekibi, kadrosunda takviye yapamadığı için altyapıdan yetişen isimlere yönelmişti. Açılış maçında da maç deneyimi az olan isimlerle mücadele eden ekibin ilk 11 kadrosunda da 8 altyapı oyuncusu yer aldı.

Mücadeleden 3-1 skorla mağlup ayrılan yeşil beyazlılar, ligin kalanında da bu sebeple zorlanacak gibi dururken, transfer yasağı engeli ise kulübü hayli zorluyor.

Güncel Yazılar