Bursaspor Yeni Tedarikçiyi Duyurdu

Bu sezon tarihinin en başarısız dönemlerinden birini geçiren Bursaspor, TFF 1.Lig’e yükselmek adına başladığı sezonda küme düşerek tüm taraftarlarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Yeşil Beyazlı takımda yaşanan sıkıntılar bini aşarken, camia bu durumun nerede son bulacağını merak ediyor. Tüm bunlarla birlikte yöneticiler kulübün kasasına para koymak veya en azından giderleri azaltmak adına çaba gösteriyor. Bu bağlamda yeni bir anlaşmayı duyuran Bursa temsilcisi yeni tedarikçisi Diadora’yı açıkladı.

Can Suyu Geldi

Bu sezon TFF 1.Lig’de beklentilerin çok altında kalan ve hatta tam tersi istikamette giden Bursaspor adına sezon hiç iyi gitmedi. Yeşil Beyazlı takım şampiyonluk parolasıyla başladığı sezonda küme düşerek büyük bir hayal kırıklığı yarattı ve Türk futbolunun acı özetini bir kez daha ortaya koydu.

Bununla birlikte camianın bu kadar ciddi bir hedeflerle başladığı sezonda yaşadığı sıkıntılar aynı zamanda maddi sıkıntıları da beraberinde getirdi. Tüm bu durumlarla birlikte artık krize giren Bursa temsilcisi, gelecek sezon oldukça zor bir dönem geçirecek.

Geçtiğimiz günlerde kulübe maddi anlamda can suyu olarak nitelendirilebilecek bir anlaşma yapan Bursaspor, Diadora markası ile yaptığı anlaşmayı duyurdu. Markaya bilhassa teşekkür ettiklerini dile getiren Bursaspor Başkanı, gelecek sezona dair çalışmalarının güzel olacağını savundu.

3 farklı formayla görücüye çıkacaklarını belirten Bursaspor yöneticileri, Diadora ile yola çıkmaktan gururlu olduklarını ifade ettiler.

Domino Etkisi

T FF 2. Lig’de mücadele edecek olan Bursaspor’da henüz teknik adamın kim olacağı netlik kazanmadı. Teknik Direktör Mustafa Er’in bir adım önde olduğu yarışta Bursaspor yönetiminin seçiminde transfer tahtası başrol oynuyor.

Yeşil-beyazlı yönetim, eğer transfer tahtasını açar ve yapılacak olan takviyelere ciddi bir para ayırırsa farklı, transfer tahtasını açmayıp genç oyuncularla devam etme kararı alırsa farklı, ya da tahta açılmaz mevcut kadro elde tutulursa farklı bir isimle masaya oturacak. Bursaspor’un yol haritası, teknik direktörün de kim olacağı konusunda kafalardaki soru işaretini kaldıracak. Yeşil-beyazlı takımın gündeminde Mustafa Er’in yanı sıra Tahsin Tam ve İsmail Ertekin de yer alıyor.

Hatırlanacağı üzere Mustafa Er kulübün küme düşmeden önceki son döneminde bir kez daha göreve getirilmişti. Genç teknik adam adına işler pek yolunda gitmedi ve yaşanan sıkıntılar sonrası Er de isyan etti.

Kulüp adına durmadan fedakarlık yaptıklarını dile getiren genç teknik adam, bununla birlikte kimsenin kendilerinin yaptığı çalışmalara dair herhangi bir fikri olmadığını ve bu nedenle artık çok yorulduklarını ifade etmişti.

Bununla birlikte gelecek sezona dair endişeler her geçen gün daha da artacak gibi görünüyor. Bursaspor camiasının çok yakın olduğu camialardan biri olan Eskişehirspor’un, Eskişehirspor ile birlikte mücadele eden Akhisarspor’un içinde bulunduğu durum düşünüldüğünde Bursaspor adına endişelenmiş olmak pek de haksız bir endişe sayılmaz.