Bursaspor Zor Günler Yaşıyor

Bursaspor denildiği zaman futbolseverlerin aklına dört büyüklere kafa tutan bir takım geliyor. Yeşil beyazlı kulüp; 2009 – 2010 sezonunda Süper Lig’de şampiyon olduktan sonra oldukça zor günler yaşadı. Yönetimsel krizler dikkat çekiciydi. Kötü yönetilen bir kulüp olarak dikkat çekiyordu. Bu durumun bir sonucu olarak eski yarışmacı kimliğinden uzaklaştı. Kendisini ilk 10 dışında bulmaya başladı.

Bursaspor; geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de mücadele etse de bu platformda da tutunamadı. Kendisini son dört takım içerisinde buldu. Bu yüzden, önümüzdeki sezon 2.Lig’de yer alacak. Yeşil beyazlı takımın durumu iç açıcı değil! Her şeyden önce, kulübün transfer yasağının olduğunu ifade etmeliyiz. Söz konusu yasağın kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması pek mümkün değil! Buna ek olarak, hali hazırda kadroda bulunan neredeyse tüm oyuncuların takımdan ayrılmak istedikleri söyleniyor.

Ömer Furkan Banaz’ın Kararı Kesin!

Bursaspor’a 2022 – 2023 sezonunda Ömer Furkan Banaz’ın başkanlık yapacağını söyleyebiliriz. Banaz; kulübün içerisinde bulunduğu durumun farkında! Ancak, elinden çok fazla bir şey gelmeyeceğini ifade ediyor. Transfer yasağını ortadan kaldırmak adına herhangi bir çalışma yapılmıyor. Banaz; yönetim kurulu ile sık sık toplantı yapıyor. Söz konusu toplantılarda takımdan ayrılmak isteyen futbolcuların durumu da tartışılıyor.

Ömer Furkan Banaz; Bursaspor’da kalmak istemeyen oyunculara tolerans gösterilmeyeceğini ifade etti. Kulübün içerisinde bulunduğu zor durumdan istifade ederek ayrılmayı kafasına koyan oyuncuların gerçek birer Bursasporlu olmadığını belirtti. Bir başka deyişle, Bursaspor yönetiminin oyuncuları zorla kadroda tutmak gibi bir düşüncesi yok! Ancak, yine de takımdan ayrılmak isteyen futbolcuların bonservis getirmemesinin önüne geçilecek. Sonuç olarak, Bursaspor’un hakkı asla yedirilmeyecek.

Bursaspor yönetimi; 2022 – 2023 sezonunda altyapı oyuncuları başta olmak üzere yoluna gerçekten Bursaspor’u seven isimler ile devam etmek istiyor. Teknik direktör Tahsin Tam ve sportif direktör İsmail Ertekin ile de detaylı görüşmeler gerçekleştiriliyor. Takımın durumu değerlendiriliyor. Başarıya ulaşmak ve Bursaspor’u içerisinde bulunduğu durumdan kurtarmak adına yapılabilecekler hakkında fikir alışverişi gerçekleştiriliyor.

Ali Akman Almanya’da Tutunamadı

Ali Akman; Türk futbolunun geleceği olarak gösteriliyor. 18 Nisan 2002 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen oyuncu; futbola 2013 yılında İnegölspor altyapısında başladı. Ardından, 2015 yılında Bursaspor altyapısına transfer oldu. Alt yaş gruplarının tamamında forma giydi. Ayrıca, milli takımın da alt yaş gruplarında oynama şansına erişti.

Ali Akman; 2018 – 2019 sezonunun başında henüz 16 yaşındayken A takıma yükseldi. 1.73 boyundaki oyuncu; 2021 yılının Mart ayına kadar Bursaspor’da forma giydi. Bu süreçte 45 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 14 gol atıp beş asist yaptı. Fakat, sözleşme imzalamaya yanaşmamasından dolayı kadro dışı bırakıldı.

Ali Akman; Bursaspor’dan bonservissiz bir şekilde Almanya’nın E.Frankfurt takımına transfer oldu. Geçtiğimiz sezonu Hollanda’da kiralık oynayarak geçirdi. Alman kulübü; oyuncuyu bu sezon için de kiralama kararı aldı.