BURSASPOR ZORLU RAKİBİNE BOYUN EĞDİ

ING basketbol Süper Lig’i kapsamında yapılan 27 hafta mücadelesinde Frutti Extra Bursaspor sahasında Anadolu Efes’i konuk etti. Ligin 10 sırasında bulunan ev sahibi ekip Frutti Extra Bursaspor Zorlu rakibi olan Lig’in lideri Anadolu Efes’e 95-76 mağlup oldu.

Karşılaşmaya harika başlamış olan ev sahibi Frutti Extra Bursaspor Henüz daha dakika beşi gösterirken farkı çift hanelere çıkarmayı başararak 20-9’a getirdi. Lider Anadolu Efes ev sahibi Bursaspor’un bulmuş oldu basketleri karşılık vermeye çalıştıysa da başarılı olamaması sonucu dakika 8’i gösterirken Bursa temsilcisi aradaki 11 sayılık farkı korumaya başararak skoru 30-19’da tuttu.

Bu dakikadan sonra Anadolu Efes’in yapmış olduğu yakın savunmaya çare bulamayan ev sahibi Frutti Extra Bursaspor halkın erimesine engel olamadı ve ilk periyodu yalnızca 2 sayı farkla önde kapatarak 33-31’lik skorla bitirdi.

BURSASPOR YETEMEDİ

Metin Türe’nin bulmuş olduğu dış atış ve Birkan Batuk’un hızlı hücum sayısıyla ikinci periyoda başlamış olan ev sahibi ekip dakikalar 12’yi gösterdiğinde farkı 7 sayıya çıkararak skoru 38-31’e getirmeyi başardı.

Bu dakikadan sonra onun Bekir liderliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlayan ev sahibi Frutti Extra Bursaspor dakikalar 23’ü gösterdiğinde rakibinin eşitliği yakalamasına engel olamadı ve skor 38-38 e geldi. Periyodun kalan dakikalarında etkili bir ortaya koyan Anadolu Efes soyunma odasına 3 sayılık fark ile 48-51 önde gitti.

İKİNCİ DEVRE

Karşılaşmanın 3 periyoduna iyi bir başlangıç yapan Anadolu Efes Ahmet Buğrahan Tuncer bulmuş oldu üç sayılık basket ile farkı 6 sayıya çıkarırken dakikalar 25’i gösterdiğinden konuk ekip farkı 10’a çıkarmıştı.

Periyodun devamında özellikle serbest atış çizgisi civarının iyi kullanan Anadolu Efes’e engel olamayan ev sahibi ekip Frutti Extra Bursaspor karşılaşmanın 3 çeyreğini 16 sayı geride kapatırken skor 59-75’e geldi.

Mücadelenin final periyodunda Frutti Extra Bursaspor iyi bir ortaya koyup belirli süre zarflarında farkı tek hanelere indirdi ancak rakibinin bulmuş oldu basketleri engel olamayınca ligin 10 sırasındaki ekip Frutti Extra Bursaspor Zorlu rakibi Lider Anadolu Efes karşısında 19 sayı farkla mağlup olmuş oldu. Karşılaşmanın skoru 95-76.