Bursaspor’a Destek Kampanyası Sürüyor

Profesyonel arenalardaki 59 sezonunun 50 tanesini Süper Lig’de geçiren kalan 9 tanesini de PTT 1’inci Lig’de geçiren Türkiye’nin futbolcu fabrikası Bursaspor, tarihinde ilk defa PTT 2’nci Lig’de mücadele edecek. 2010/2011’de Trabzonspor, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ardından Süper Lig şampiyonu olmuş olan Bursaspor, o sezondan sonra ne yaptıysa ne ettiyse de bulunduğu liglere tutunmayı başaramadı.

2018/2019 sezonuna kadar nerdeyse her sezon Süper Lig’den düşmemek için futbol oynayan Bursaspor, 2018/2019’da en nihayetinde PTT 1’inci Lig’e düşmüştü. Bu ligdeki geçirdiği 3 sezonda da sürekli bir düşüş yaşayan Bursaspor, en sonunda 2021/2022 sezonunda PTT 1’inci Lig’e düştü.

Ancak 2022/2023 sezonunu çok başarılı geçirip bu talihsiz PTT 2’ncilik macerasını 1 yıl ile sınırlı tutmak isteyen yeşil beyazlılar, transfer gelişmeleri ile de kamp çalışmaları ile de taraftarlarını ve futbol severleri mutlu etmeyi başarıyor. Bu bağlamda da Bursaspor sık sık kamp çalışmaları ve antrenmanları ile ilgili gelişmeleri sosyal medya platformlarında paylaşıyor.

Yeni Sezon İçin Antrenmanlar Hala Son Hız

Bursaspor 2022/2023 sezonuna hazırlık çalışmalarını kendi sportif tesislerinden birisi olan Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde sürdürüyor. Bugün de aynı tesisteki Mesut Şen Sahası’nda bir araya gelen yeşil beyazlılar akşam antrenmanını yaptı.

9 Haziran’dan itibaren takımın teknik direktörü olan Tahsin Tam nezaketinde gerçekleştirilen antrenman 1 saat 20 dakika boyunca devam etti. Klasik olarak ısınma hareketleriyle başlayan idman koordinasyon hareketleri ile devam etti. Daha sonrasında da takım pas ve pres çalışmaları yaptı.

Antrenmanların son kısmında ise yeşil beyazlılar, çift kale maç ve tempolu koşu yaptı. Bursaspor yarın da hız kesmeden antrenmanlarına devam edecek.

Yadigar Hatıra Forma Kampanyası

Bursaspor’un yaşadığı mali problemlerden kurtulması adına devreye soktuğu Yadigar Hatıra Forma Kampanyası’na, takımın destekçileri tarafından katılım çok yüksek oldu. Bu kampanya Bursaspor tarafından temmuz ayının başında duyurulmuştu.

İlk olarak kulübün eski başkanlarından Ali Ay, kampanyaya 1016 adet forma satın alarak destekte bulundu. Ali Ay yaptığı açıklamada, Bursaspor’un sıkıntılı bir süreç geçirdiğini ancak camia olarak hep birlikte mücadele edilirse bu sürecin atlatılabileceğini söyledi. Herkesi desteğe davet eden Ay, 1 ya da 1016 fark etmez dedi. Ayrıca takımın teknik kadrosuna sevgisini sunan Ali Ay, gelecek sezonda büyük başarı umduğunu da ekledi.

Kampanyaya bir diğer destek veren isim ise Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan’ı Ömer Kızıl oldu. Ömer Kızıl, Yadigar Hatıra Forma Kampanyası’na 20 bin TL’lik destekte bulundu. Özel Seri Yadigar Formaları 16 bin TL’den açık arttırmaya sunuldu. Açık artırmanın bir sonraki teklifini veren ise Ömer Kızıl oldu. Yeşil beyaz formaya 20 bin TL teklif veren Ömer Kızıl formayı elde etti.

Bu kampanya 1 Ağustos’a kadar devam ettirilecek.