Bursaspor’a Eski Futbolcu ve Yöneticilerinden Destek Yağıyor

Uzun yıllar boyunca kırılmayan bir rekor kıran Bursaspor; Trabzonspor, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ardından Süper Lig şampiyonu olan 5’inci takım olabilmişti. Anadolu takımları arasında ise Şampiyon unvanına sahip ikinci takım olmayı başaran Bursaspor, şampiyonluğunun ardından sürekli olarak bir düşüş yaşamış ve düşüşün önünü alamamıştı.

Ancak kulüp kariyerinin büyük kısmını Süper Lig’de geçirmiştir ayrıca Bursaspor taraftarları ve kulüp tarafından çok destek de görmüştür. Bu desteğin sebebi takımın başarılı olması değil tabii ki yıllar boyunca Türkiye futbolcuna birçok isim katmış olması olarak gösterilir. Bu yaptığı ve yetiştirdiği futbolculardan şimdi emeğinin karşılığını alan yeşil beyazlılar, birçok eski futbolcusunun da ‘’Yadigar’’ forma hatırasına maddi destek sağladığını biliyor. Bu futbolculara kulübün sosyal medya hesabı üzerinden teşekkür mesajı yayınlanıyor. Tabii bu desteğin arkasında mali problemlerle boğuşan ve PTT 2’nci Lig’e düşen takımın müşkül durumu bulunuyor.

Altyapıdan Çıkanlar Takımına Destek Veriyor

Takımına destek olan futbolculardan birisi henüz 18 yaşında olan ve Bursaspor’un bünyesinde bulunan santrafor Hasan Sabri Karaca oldu. Takımına 16 bin 16 lira bağış yapan futbolcu yeşil beyazlı forma ile bu vakte kadar sadece 1 adet maça çıkmış ve sadece 9 dakika boyunca sahada kalabilmişti. Futbolcu Bursaspor U19 takımında görev yapıyor.

Hasan Sabri gibi Bursaspor’un U19 takımında görev yapan 18 yaşındaki genç sağ bek Eren Tunalı da aynı şekilde takımı için Yadigar forması satın alımı işlemi ile birlikte 16 bin 16 liralık destekte bulundu. Eren Bursaspor forması ile PTT 1’inci Lig’de 1 adet müsabakaya çıkmış ve 90 dakika boyunca sahada kalmayı başarmıştır. Futbolcu ayrıca Türkiye U18 Milli takımında 12 adet maça çıktı. Futbolcu Milli forma ile ilk maçına çıktığı zaman henüz 16 yaşındaydı.

Futbol hayatına Bursaspor’un altyapısında başlayan 21 yaşındaki santrafor Batuhan Kör de takımına destek olan genç futbolculardan birisi oldu ve 16 bin TL’lik bağışta bulundu. Başarılı futbolcu Türkiye U21 Milli takımında 4 adet müsabakaya çıktı ve 1 gole de imza atmayı başardı. Batuhan Kör, 2021/2022 sezonunun ortasında 459 bin Euro bonservis bedeli ile Trabzonspor’a transfer edilmiş ve takımına bu şekilde de destek olmayı başarmıştı. Kariyerinde toplam 58 adet profesyonel maça çıkan futbolcu 16 gole ve 2 asiste imza attı. En fazla gelecek vaat eden genç yetenekler arasında gösterilen Batuhan Kör, 2021/2022 sezonunun ikinci devresini Manisa FK’da kiralık olarak geçirdi.

Eski Yöneticilerden de Destek Geliyor

Takıma verilen destekler futbolcusundan eski yöneticilerine herkesin elini taşın altına koymasıyla devam ediyor. Bursaspor’un 56’ncı dönem yöneticilerinden olan ve kısa süre görev yapan Tamer İşler de tüm alacaklarını silerek Bursaspor’a destek oldu.

Yeşil beyazlıların eski yönetim kurulu üyesi Tamer İşler’in kısa süre görev yapmasına rağmen Bursaspor’dan 583 bin TL alacağı varmış. Bu borçlarının hepsini silen Tamer İşler, Bursaspor taraftarları tarafından takdir edilen bir harekete imza atmış oldu. Tamer İşler takımdan tüm alacaklarından bağış makbuzu karşılığında feragat etti.