Bursaspor’da Bilet Satışları İstenildiği gibi Olmadı ve Hayal Kırıklığı Yarattı

TFF 2. Lig’de ilk hafta karşılaşmaları bu hafta oynanmaya başlanıyor. Yeşil beyazlı ekip ilk hafta TFF 2. Lig beyaz grupta 2022 2023 sezonunun ilk haftasında maç yapmadan BAY geçerek bu haftayı geride bırakacak. Yeşil beyazlı ekip 2022 2023 sezonunda TFF 2. Lig beyaz grupta ikinci hafta karşılaşmasında ise deplasmanda sahaya çıkacak.

Bursaspor’un TFF 2. Lig beyaz grupta bu sezon kendi evinde oynayacağı ilk karşılaşma 10 Eylül tarihinde oynanacak fakat yeşil beyazlı ekibin bu mücadelede çok fazla taraftarı olması beklenmiyor. Çünkü kulübün açıkladığı kombine bilet satışlarının başlamasının ardından satılan bilet sayısı tam olarak hayal kırıklığı yarattı. Kombine bilet satışları başladığı günden bu yana yaklaşık 23 gün geride kaldı. Toplu bilet alımları ile birlikte yeşil beyazlı ekipte bu sezon için bu dönemde bin 100 adet kombine bilet satışı yapıldı.

Spor Toto Süper ligde şampiyon olan bir takım ülkemiz futbol tarihinde ilk kez TFF 2. Lig’de mücadele edecek. TFF 2. Lig beyaz grupta mücadele edecek Bursaspor için gelecek sezon taraftar desteği çok büyük bir destek unsuru tabiri caizse itici güç. Transfer yasağı olan Bursaspor’da bu sezon kadro büyük çoğunlukla genç oyunculardan kurulu bu sebeple Bursaspor taraftarların tribünleri doldurması çok önemli. Bursaspor’da sahaya çıkacak olan genç oyuncuların motivasyonunun ve aidiyet duygularının daha da artması için Bursaspor taraftarlarına da fazlasıyla büyük bir sorumluluk düşüyor. Ancak 1 Ağustos’ta kulübün başlatmış olduğu kombine bilet satışları hiçte beklenildiği gibi değil.

Geride kalan 23 günlük bölümde yeşil beyazlı ekipte taraftarlar Timsah Park Stadyumu’ndan toplu alımlar ile birlikte yalnızca bin 100 tane kombine bilet satışı yapıldı. Yapılan bu kombine bilet satışından toplu alımlar çıkartıldığında yalnızca bireysel satın alımlar göz önünde bulundurulduğunda Bursaspor taraftarlarının neredeyse kombine bilete ilgilerinin yok denecek kadar az olduğu göze çarpıyor.

Bursaspor’da Forma Satışları da İstenildiği Gibi Gitmiyor

Yeşil beyazlı ekibin 43 bin kapasiteli Timsah Park Stadyumu’nda Bursaspor Kulübünün açıkladığı kombine bilet satış tutarları 400 TL ile 3 bin 500 TL arasında değişiklik gösteren miktarlarda satışa sunuldu. Bursaspor taraftarlarının kombine biletlere olan ilgisizliği forma satışlarında da aynı şekilde yansımış durumda. Yeşil beyazlı ekipte geride kalan süreçte toplamda yaklaşık olarak 5 bin adet forma satışı olduğu açıklandı. Tabi ki bu miktar toplu satılan formalar dahil edilmeden hesaplanmış olan miktar. Bursaspor yönetiminde hem kombine bilet satışlarının hem de forma satışlarının çok düşük sayılarda kasması hayal kırkılığına neden oldu.

Bursaspor’un TFF 2. Lig Beyaz Grupta 2. Hafta Rakibi

TFF 2. Lig beyaz grupta mücadele edecek olan Bursaspor’un 2. Haftasındaki rakibi Afyonspor olacak. Deplasmanda sahaya çıkacak olan Bursaspor’un mücadelesi 5 Eylül’de saat 20:00’da başlayacak.