Bursaspor’da Cenk Şahin İle Anlaşmaya Varıldı

Kötü yönetilmenin bedelini ödeyen sayısız Türk kulübünden birisi olan Bursaspor, tekrar Süper Lig’e dönmeyi hedeflediği 2021/2022 sezonunun ilk yarısında oynadığı 18 maçta tam 4 farklı teknik direktörle çalışarak hedeflerinden uzak kalmayı kendisi sağladı ve ilk yarıyı küme düşme hattında tamamladı. İlk yarının son haftasında takımın başına getirilen Tamer Tuna ile birlikte yeni bir yapılanmaya giren ve bu yapılanmayla birlikte taraftarını beklenti altına sokan Bursaspor’un ikinci yarının ilk maçında Adanaspor karşısında gösterdiği performans taraftarları hüsrana boğdu.

Bununla birlikte Bursaspor camiasının az sayıdaki taraftarı ve teknik ekip, işlerin yoluna koyabileceğine dair inancı beslemeye devam ediyor ve Bursaspor Yönetimi de bu doğrultuda kadrosunu güçlendirmeye yönelik çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan birisi olan Enver Cenk Şahin transferinin tamamlandığı bugünlerde basının gündeminde yer alan haberlerden birisi.

Bursaspor Sağ Kanadı Cenk Şahin İle Güçlendiriyor

Türk futbolunda bir mucizeye imza atan ve 2009/2010 sezonunda ulaştığı şampiyonlukla birlikte Türkiye’nin 5’inci büyüğü olan Bursaspor’da şimdi o günlerden yeller dahi esmiyor. Kötü yönetimlerin sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalan ve bunun bedelini ödeyen Bursaspor, 3 sezon önce Süper Lig’e veda ettikten sonra bu sezon da TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veriyor.

Yönetimin ilk 7 haftada 3 kere teknik direktör değiştirmesiyle birlikte bir türlü ritim tutturamayan Yeşil Beyazlılar, 17’inci haftadan sonra bir teknik direktör değişikliğine daha gitmiş ve Tamer Tuna’yı takımın başına getirmişti.

Tamer Tuna yönetiminde ciddi bir yapılanma içerisine giren Bursaspor’da yabancı oyuncu kontenjanının dolu olması nedeniyle yerli oyuncularla kadronun güçlendirilmesi hedeflenirken, bu hedef doğrultusunda temasa geçilen isimlerden birisi olan Cenk Şahin ile de anlaşmaya varıldığı iddia edildi.

Önce Zonguldakspor sonra Başakşehir altyapısında futbol oynadıktan sonra Almanya temsilcisi St.Pauli’nin yolunu tutan 27 yaşındaki kanat oyuncusu, 2016/2017 sezonundan 2019/2020 sezonunun devre arasına kadar Almanya’da forma giydikten sonra kulüpsüz kalmış ve devre arasında Kayserispor’a imza atmıştı.

Geçtiğimiz sezonun başında Kayserispor’dan Gaziantep FK’ya transfer olan Enver Cenk Şahin bu sezon Süper Lig’de sadece 44 dakika forma giyebildi. İstediği süreleri alamayan ve kulübün planlarında yer almayan Cenk Şahin’in yakın zamanda Bursaspor ile resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Kenan Özer Transferi Gerçekleşmedi

Bursaspor’un Gaziantep FK’dan talip olduğu bir diğer oyuncu olan Kenan Özer’in de takımdan ayrılmayı istemesiyle birlikte temasa geçtiği ve önemli bir aşama kaydettiği iddia edilmişti.

Kenan’ın transferinde iki taraf arasında ufak pürüzler olduğu konuşulsa da basına yansıyan son haberler bu pürüzlerin aşılamadığı ve Kenan Özer’in Bursaspor ile olan transfer görüşmelerini sonlandırarak Süper Lig’in son sırasında yer alan Yeni Malatyaspor ile anlaşmaya vardığı yönünde.

Kenan Özer bu sezon Gaziantep FK forması ile 11 maça çıkmış ancak skor katkısı sağlayamamıştı. Tecrübeli oyuncu, geçtiğimiz günlerde karşılıklı anlaşmaya vardığı Gaziantep FK ile sözleşmesini feshetmişti.