Sezer Sezgin

Bursaspor’da Hedef Euroleague

Basketbol liginin başarılı takımlarından olan Frutti Extra Bursaspor takımının başkanı olan Sezer Sezgin, coronavirüs salığını ve ligler hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Takımın başarılı bir şekilde ilerlediğini belirten Sezgin, liglere verilen aranın ardından yapılması gerekenlerle ilgili düşüncelerini anlattı. Liglerin bu haliyle tescil edilmesinin mantıklı olacağını söyleyen Sezgin, “ Takım olarak gelecekte Euroleague’de yer almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bursa’nın yerel medya kuruluşlarından birinin Instagram hesabındaki yayına konuk olarak katılan Sezer Sezgin, çok önemli açıklamalarda bulundu. Liglerin tescil edilmesi gerektiğini söyleyen Sezgin, Türkiye’nin korona virüs salgını ile mücadelesinin iyi gittiğini ve sürecin en kısa süre içinde atlatılacağını düşündüğünü ifade etti. Kulübün gelecek adına herhangi bir karar almadığını belirten Sezgin, “ Hem futbol hem de basketbol liglerinin bugünkü haliyle tescil edilmesi doğru olacaktır” dedi.

“Bursaspor Başkanlığını Düşünmüyorum”

Bursaspor’da ki geleceği hakkında gelen sorulara da cevap veren Sezer Sezgin, basketbol takımında mutlu olduğunu ve futbol ile ilgilenmek istemediğini söyledi. Futbol takımında eski günlerdeki ruhun ve azmin olmadığını söyleyen başkan, taraftarlara da seslendi. Bursaspor taraftarının çok özel olduğunu belirten başkan, taraftarın takımı yalnız bırakmamasını istediğini söyledi.