Bursaspor’da Karışıklık Var

Süper Lig’den düştüğü sezondan bu yana oynadığı 3 sezonun hiçbirinde tekrar yükselebileceğine dair bir performansı gösteremeyen ve özellikle bu sezon yönetimsel hatalarla birlikte daha da kötüye giden Bursaspor, 2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’de oynadığı 18 maçtan sadece 19 puan çıkarabilmiş ve ilk yarıyı küme düşme hattının içinde tamamlamıştı. Yeşil Beyazlılar, ilk devrenin son haftasında sahaya Tamer Tuna yönetiminde çıkmış ve çok ciddi bir yapılanmanın sinyallerini vererek taraftarları da belirli bir beklenti altına sokmuştu ancak ikinci devrenin ilk maçında karşılaştıkları Adanaspor karşısında alınan 3-1 mağlubiyet camiayı bir hayli karıştırmış durumda. Taraftarlar yönetime ve Adanaspor maçında çok kötü bir performans sergileyen oyunculara bir hayli tepkili ve yerel basın da Bursaspor’un geleceğine dair çok sert eleştirilerde bulunuyor.

Bursaspor Adanaspor Karşısında Döküldü

Türk futbolunun tarihinde yeni bir sayfa açan ve Süper Lig’de şampiyon olma başarısını gösteren Bursaspor, 3 sezon önce Süper Lig’den düşmüş ve TFF 1.Lig’de mücadele etmeye başlamıştı.

O zamandan bugüne kadar ekonomik sorunlarının üstünden bir nebze gelmeyi başaran Bursaspor’da yöneticilerin yanlış sportif kararları Bursaspor’un her geçen gün daha da kötüye gitmesine neden oldu ve Bursa temsilcisi 2021/2022 sezonunun ilk yarısını TFF 1.Lig’in küme düşme hattının içerisinde tamamlamanın üzüntüsünü yaşadı. 18 maç içerisinde 4 farklı teknik direktörle sahaya çıkan Bursaspor’da bu durum performansa dair istikrarsızlığı getirmesinin yanı sıra yönetimin de eleştirilmesine ve hatta istifaya çağırılmasına neden oldu.

Ligin ilk devresinin son haftasında Menemenspor maçına sezondaki 4’üncü teknik direktörü Tamer Tuna ile çıkan Bursaspor, Tamer Tuna’nın teknik direktör ve Deniz Kolgu’nun sportif direktör olduğu yeni bir yapılanmaya girdi. Devre arası transfer penceresi açılmadan birçok oyuncuyla temasa geçtiğini, takımın eski günlerine geri döneceğini ifade eden Bursaspor yöneticileri, taraftarları beklenti altına soktu.

Bununla birlikte ligin ikinci devresinde oynadığı ilk maçta Adanaspor ile karşılaşan Bursaspor, birbirinden amatör 3 gol yiyerek sahadan 3-1 mağlup ayrılırken, savunma başta olmak üzere takımın tüm bölgeleri Adanaspor karşısında galibiyeti asla hak etmeyecek bir performans sergiledi ve bu durum taraftarı daha da sinirlendirdi. Takımlarının geçmişe döneceğine dair sinyaller vermesini beklerken gördükleri bu performans nedeniyle ciddi bir hayal kırıklığına uğrayan Bursaspor taraftarı, yönetimi tekrar istifaya davet etti ve tesislere giderek oyuncuları protesto etti.

Erhan’ın Performansı Tepki Çekti

Bursaspor’un TFF 1.Lig’in 20’inci haftasında oynadığı Adanaspor maçında en kötü performans gösteren oyunculardan birisi de kaleci Erhan Erentürk oldu.

Ligin ilk yarısının son haftalarındaki performans düşüşünü Adanaspor karşısında da durduramayan 26 yaşındaki kaleci, Adanaspor maçında yaptığı hatalarla birlikte kalesinde gol görmeye razı oldu ve zaten dağınık bir halde olan Bursaspor savunmasının daha da kötü görünmesine sebebiyet verdi.

Bursasporlu oyuncular ve medyanın Adanaspor maçından sonra eleştiri oklarını en çok yönelttiği isimlerden birisi bu nedenle Erhan Erentürk oldu.