Bursaspor’da Kısa Sezon Değerlendirmesi

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Bursaspor, ligi 10. sırada tamamlamayı başardı. Sezon içerisinde ortalamanın biraz üzerinde performans ortaya koyan yeşil beyazlı takım, toplamda 34 maçta sahaya çıktı. Bursaspor, bu maçlarda toplamda 14 galibiyet, 4 beraberlik ve 16 mağlubiyet olmak üzere 46 puanın sahibi oldu. Ayrıca yine bu maçlarda yeşil beyazlı takım, rakip filelere toplamda 56 kez havalandırırken; kendi kalesinde görmüş olduğu 57 gole engel olamadı.

Bunlara ek olarak, Bursaspor’da takımın en skorer isimleri attığı 10 gol ile Batuhan Gör, 7 gol ile Burak Kapacak ve yine 7 gol ile Emirhan Aydoğan oldu. Öte yandan takımın asist anlamındaki en verimli oyuncuları, sezonun tamamlanmasının ardından belli oldu. Yeşil beyazlı takımda Burak Altıparmak ile 9 asist, Burak Kapacak ile 7 asist ve Emirhan Aydoğan ile 4 aaist yapan Emirhan Aydoğan ve 3’er asist ile Onur Atasayar ve Ali Akman gerçekleştirmeyi başardı.

58. Yıl Dönümü Kapsamında Büyük Gösteri

Bursaspor’da birkaç önce kulüp için önemli olan bir gün, taraftarlar eşliğinde coşku ile kutlandı. Kuruluş tarihinin 58. yıl dönümü kapsamında güzel bir gösteri organize edildi. Yeşil beyazlı renklere gönüllerini veren ve normal şartlar altında takımlarını stad içerisinde her daim destekeyen taraftar grupları, ilk olarak sosyal medya üzerinden harekete geçtiler.

Sosyal medya aracılığı ile yer ve zaman belirleyen bu ateşli taraftarlar, Hüdavendigar Kent Parkı’nda buluştular. Buraya gelen azımsanmayacak sayıdaki taraftar, parkın ortasında yer alan gölün çevresindeki yerlerini alarak son hazırlıklarını yapmaya başladılar. Gösteri zamanının gelmesi ile birlikte ise adeta güzel bir görsel şölen taraftarlar tarafından başlatıldı.

Meşaleler Yekıldı ve Marşlar Söylendi

Geride bırakğımız günlerde yeşil beyazlı kulübün 58. kuruluş sene-i devriyesinde Bursaspor’da gerçekleştirilen büyük gösteri saatler 21:00’ı göstermesi ile başladı. Bu büyük gösteriye yeşil beyazlı renkere gönül verenler taraftarlar, birçok meşaleyi arka arkaya yakarak başladı. Daha sonra bu önemli gösteride rengarenk meşalelere havai fişek gösterisi ile devam edildi. Ardından ise yeşil beyazlı  taraftarlarda ise çeşitli takım marşları eşliğinde bu önemli yıl dönümü gösterisine devam etii.