Bursaspor

Bursaspor’da Sentetik Saha Endişesi

TFF 1. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Bursaspor Kulübü, koronavirüs salgını sebebiyle verilen aranın ardından ilk olarak Keçiörengücü ekibi ile karşılaşacak. İkilinin beklenen karşılaşması neticesinde ise incelemeler yapılmaya başlandı.

Koronavirüs salgını sebebiyle lige ara verilen dönemde,  sporcular antrenman konusunda çok uzun süre geri kaldılar.

Lige ara verilmeden öncesindeki maçalara bakıldığında da, ortaya çıkan form grafiğinde, iki ekibin de son mücadelelerinde istemiş oldukları sonuçları elde edememiş oldukları sonucuna ulaşıldı.

Bursaspor ekibi, son 5 mücadelesinde yenilgi alamamış olsa da, bir defa galibiyet ve 4 kez de beraberlik sonucu ile karşı karşıya kaldı. Şampiyonlukta önemli adaylardan biri olan yeşil beyazlıların hedefinde Süper Lig olması da, galibiyet parolasını takıma sık sık söyletiyor.

Son 6 oyundur galibiyet yaşamamış olan Keçiörengücü ekibinin de yeşil beyazlılarla olacak mücadelesinde ne yapacağı büyük bir merakla bekleniyor.

En Son 5 Sene Önce Oynamıştım

Son 5 lig mücadelesinde, deplasman oyunlarının 3’ünde galibiyet birinde beraberlik ve birinde de yenilgi alan Bursaspor ekibinin, sıradaki galibiyet hedefi ise Ankara ekibine karşı olacak. Fakat deplasmanda mücadele edecek yeşil beyazlılarda, sentetik saha endişesinin devam ettiği öğrenildi. Bu duruma ilişkin açıklama yapan Yevgen Seleznov ise en son 5 sene öncesinde sentetik sahada oynamış olduğunu söyledi.

Güncel Yazılar