Bursaspor’da Sezon Değerlendirmesi

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 2. sırada bitiren takım Giresunspor oldu. Sezon genelinde ortalama bir performans ortaya koyan teknik direktör Fazlı Tan yönetimindeki Bursaspor, ligin orta sıralarda tamamlamış oldu. Sezon boyunca oynamış olduğu 34 maçta 14 galibiyet, 4 beraberlik ve 16 mağlubiyet alan Bursaspor, toplamda 46 puan topladı. İç sahada oynadığı 17 maçta 8 galibiyet, 1 beraberlik ve 8 mağlubiyet alarak 25 puan; dış sahada oynadığı 17 maçta ise 6 galibiyet, 3 beraberlik ve 8 mağlubiyet alarak 21 puan aldı.

Öte yandan 34 maçta rakip kalelere 56 gol atmayı başaran Bursaspor, kendi kalesinde 57 gol gördü. Sezon genelinde Bursaspor’un yaptığı flaş transferler Hasan Basri Ünal, Deniz Aydın, Eren Güler, Kerem Kök ve Kerem Şen olmuştu. Öte yandan Ali Akman, Kubilay Kanatsızkuş, Andullahi Shehu, Çağlar Akbaba ve Anıl Karaer takımda yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Bursaspor’un Değerli İsimleri

Spor Toto 1. Lig’de sezonu 10. olarak bitiren teknik direktör Fazlı Tan yönetimindeki Bursaspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Ataberk Dadakdeniz, Canberk Yurdakul, Deniz Aydın, Talha Yalkın, Burak Kapacak, Onur Atasayar, İsmail Çokçalış, Furkan Ünver, Cüneyt Köz, Ertuğrul Kurtuluş, Abdullah Tazgel, Kerem Kök, Kadir Yiğit, Abdülkadir Gül, Eren Tunalı, Burak Altıparmak, Batuhan Kör, Emirhan Aydoğan, Aykut Akgün, Çağatay Yılmaz, Ramazan Keskin, Ozan Koç, Özer Hurmacı, Tuğbey Akgün, Berat Altındiş, Taha Altıkardeş, Vefa Temel, Hasan Basri Ünal, Hamza Arıkan, Zeynullah Türkay, Bilal Güney, Hamza Karaca, Emre Gökhan, Ömer Görgüç, Kerem Şen, İsmail Çacuşluk, Eren Güler ve Şamilcan Bahçeli.

Bursaspor’da Katkı Sunanlar

Spor Toto 1. Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Bursaspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Ali Akman 10 gol, Burak Kapacak 7 gol, Emirhan Aydoğan 7 gol, Batuhan Kör 7 gol ve Eren Güler 4 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan Bursaspor’un en çok asist yapan futbolcuları ise 9 asist ile Burak Altıparmak, 7 asist ile Burak Kapacak, 4 asist ile Emirhan Aydoğan, 3 asist ile Ali Akman ve 3 asist ile Onur Atasayar oldu.