Bursaspor’da Tahsin Tam Dönemi Başlıyor

Gelecek sezon TFF 2.Lig’de mücadele edecek olmanın hüznünü ve geride kalan sezonda yaşadığı başarısızlığın üzüntüsünü yaşamaya devam eden Bursaspor’da uzun süredir merak edilen konulardan birisi de Teknik Direktörün kim olacağıydı. Son olarak çalışılan Mustafa Er ile yola devam etmek veya başka bir teknik adamla anlaşmak gibi iki alternatifi bulunduğu düşünülen Yeşil Beyazlı ekip ikinci yolu tercih etti ve Tahsin Tam ile anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Camiaya Hayırlı Olsun

Bu sezon TFF 1.Lig’de şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Bursaspor, kötü ve hatta art niyetli yönetilmenin bedelini çok sert bir şekilde ödedi ve kendisini sezonu küme düşme hattının içerisinde tamamlarken buldu.

Yeşil Beyazlı ekipte şampiyonluk adına bu kadar harcama yapıldıktan sonra bir alt lige düşmüş olmanın sancısı devam ediyor. Bununla birlikte uzun süredir sessizliğini koruyan ve bu nedenle camianın tepkisini toplayan Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki Bursaspor Yönetimi bir gün içinde iki önemli hamle yaparak bir anda taraftarın kaybolan umutlarını yeniden yeşertmeyi başardı.

Özlüce’de sportif direktörlüğe İsmail Ertekin’i, teknik direktörlüğe de Tahsin Tam’ın getirilmesi Yeşil Beyazlı renklere görül verenler arasında olumlu karşılık buldu. Ertekin ve Tam ikilisi bu süreçte yeni bir yapılanma modeli belirleyecek ve Yeşil Beyazlı takımın yeniden bir üst lige çıkması için mücadele edecek. Her iki ismin bu ligi iyi bilmesi Özlüce’de önemli bir avantaj olarak kabul ediliyor.

İsmail Ertekin, 2003-2004 yılları arasında da Yeşil Beyazlı takımda yardımcı antrenör olarak görev yapmıştı.

Ertekin son olarak Sakaryaspor’u çalıştırmıştı. Ertekin daha önce Manisa FK, İnegölspor, Bandırmaspor, Kastamonu 1966, Kocaeli Birlik, Balıkesirspor, Oyak Renaultspor, Turgutluspor, Orhangazispor, Karagümrük ve Turgutluspor gibi takımlarda da görev almıştı.

Son olarak Karacabey Belediyespor’u çalıştıran Tahsin Tam da, Bodrumspor’da görev yapmıştı. 52 yaşındaki teknik direktör Antalyaspor, Göztepe, Sivasspor, Gaziantepspor gibi takımlarda da yardımcı antrenör olarak çalışmıştı.

Ekip Belli Oldu

Tam, Yeşil Beyazlı takımdaki yoluna Karacabey Belediyespor’daki ekibiyle birlikte devam edecek. Teknik ekibe daha önce İsmail Ertekin’in yardımcılığını yapan Sinan Korkmaz da dahil oldu. Tahsin Tam’ın Bursaspor’daki ekibi; antrenörler Coşkun Eminoğlu ve Sinan Korkmaz, kaleci antrenörü Naim Gürel, analizci Onur Baş ve atletik performans antrenörü Murat Erdem’den oluştu.

Bununla birlikte her iki ismin de ligi iyi bilen isimler olmasının camia tarafından gerçekten olumlu karşılandığının altını çizmek gerekiyor. Bursaspor camiası kolay bir camia olmadığı gibi onları tatmin etmek de hiç kolay değil.

Kaldı ki kulübün ve taraftarların memnun olacak bir şeyleri de uzun süremedir göremediği ortada. Bu bağlamda hem İsmail Ertekin ismi hem de Tahsin Tam isminden beklentilerin normalden daha yüksek olduğunu dile getirmekte fayda var.

Tüm bunlarla birlikte aksi bir durum Bursaspor adına her şeyin sonu anlamına bile gelebilir.