Bursaspor’da Yeni Sezon Hazırlıkları ve Kamp Programı

2021-2022 sezonunda Spor Toto 1. Lig’den TFF 2. Lig’e düşen Bursaspor, geçtiğimiz günlerde yaptığı resmi açıklama ile diğer bazı kulüpler gibi yer aldığı dernek statüsünden ayrıldığını ve artık faaliyetlerine Spor Kulübü olarak devam edeceğini duyurdu. Bu gelişmenin yanı sıra Bursaspor’da 2022 – 2023 sezonu için yapılan hazırlıklar devam ediyor. Yeşil beyazlı ekibin teknik direktörü Tahsin Tam, yeni sezon kapsamında yapılmakta olan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

53 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcı, altyapıdaki futbolcular hakkında oldukça bilgili bir ekibi olduğunu ifade ederek buradaki görevli hoclar ile sık sık toplantılar yaptığını belirtti. Kısa süre içerisinde kamp yapılacak olan yer ile ilgili de karar vereceklerini söyleyen teknik direktör Tahir Tam, kamp programı üzerinde çalıştıklarını söyledi. 3 farklı etap şeklinde kamp programını planlamaya çalıştıklarını sözlerine ekleyen tecrübeli teknik adam, çok iyi bir tesise sahip olduklarını ve bu yüzden kamp programının ilk iki etabının burada gerçekleşeceğini belirtti. Son olarak teknik direktör Tahir Tam, kamp programının üçüncü etabının ise Bursa dışında yapacaklarını ve ayrıca hazırlık maçları yaparak yeni sezona en iyi şekilde hazırlanacaklarını ve iyi bir başlangıç yapmak isteklerini söyledi.

Bursaspor’da Takımdaki Futbolcuların Son Durumu

2021 – 2022 sezonunu geride bırakan ve yeni sezona hazırlanan Bursaspor’da birçok futbolcunun ve doğal olarak takımın piyasa değeri küme düşüldüğü için gerilemiş oldu. Bunun üzerine yeşil beyazlı takımda birçok yabancı oyuncu ile yollar ayrıldı. Ayrıca gelecekte de birkaç yerli ve tecrübeli futbolcular ile de yolların ayrılması bekleniyor. Bursaspor’da önemli bir çıkış yakalayan futbolcuların başında Tuğbey Akgün gelmekte. Şu anda yeşil beyazlı ekibin en yüksek piyasa değerine sahip olan futbolcusu olan 19 yaşındaki genç oyuncunun piyasa değeri 500 bin euro olmuş durumda. Bu futbolcuyu ise 375 bin euro’luk piyasa değeri ile Berat Altındiş takip ediyor.

Bursaspor’da Transfer Çalışmaları ve Takımdan Ayrılan Oyuncular

Bursaspor’da yeni sezon hazırlıkları devam ederken takımın sportif direktörü İsmail Ertekin önemli açıklamalar yaptı. Takımdaki tecrübeli bazı futbolcuların takımda kalacağını ifade eden İsmail Ertekin, geçtiğimiz yıllarda futbolu bırakan Özer Hurmacı hakkında flaş bilgiler verdi. Takımın durumu göz önünde bulundurulunca lisans çıkarılabilecek bütün isimleri kadroya dahil edebileceklerini ifade eden sportif direktör İsmail Ertekin, bu bağlamda Özer Hurmacı ile görüştüğünü ve kendisinin futbolu bıraktığını ama Bursaspor’un kendisine ihtiyacı var ise her koşulda destek olabileceğini söylediğini belirtti.

Öte yandan Bursaspor’da sezonun sona ermesinin ardında geçen sezon Altınordu’dan takıma katılan 27 yaşındaki file bekçisi Erhan Ertürk sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Ayrıca yeşil beyazlı ekipte 32 yaşındaki Burak Altıparmak’ta takımdan ayrılan futbolculardan bir diğeri oldu.