Bursaspor’da Yetersiz Bulunan Futbolcular Kampa Dahil Edilmedi

Bursaspor, 2021 – 2022 sezonuna bomba gibi çıkmayı hedefliyor. Bu nedenle Yeşil Beyazlı ekip Afyon’dan sonra Bolu’da antrenmanlarına devam etti. Afyon tesislerinde idmanlara katılan futbolculardan Tayfun Bebek, Ahmet Furkan Özcan ve Murat Karadeniz Bursaspor’un teknik direktörü Mustafa Er tarafından Bolu Kampı’na alınmadı.

Deneyimli çalıştırıcının gerekçesi, futbolcuları yetersiz bulması. İşte, Bursasporlu oyunculara dair tüm detaylar…

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor, önümüzdeki dönem için antrenmanlara başlamıştı. Yeşil beyazlı ekibin ilk idman durağı Afyon oldu. Teknik direktör Mustafa Er, burada yoğun bir çalışma programı ile oyuncularını 2021 – 2022 sezonu için hazırlamaya başladı.

Daha sonra Bursasporlu futbolcular, 41 yaşındaki hocanın gözetiminde Bolu’daki hazırlık kampına geçiş yaptılar. Ancak Bursalı teknik adam, ekipteki bazı oyuncuları yetersiz bulduğu nedeni ile buradaki kampa dahil etmedi.

Teknik Direktör Mustafa Er’in Parolası: Galibiyet!

1 Eylül 2020’de Bursaspor’un teknik direktörlük mevkiine Kırşehir Belediyesi’nden gelen Mustafa Er, 2021 – 2022 sezonu için kararlı. Takımın benimsediği parola: galibiyet! Deneyimli çalıştırıcı, daha önce Yeşil Beyazlı ekibin yardımcı antrenörlüğünü ve 2016 – 2017 sezonunda Bursaspor altyapısının teknik direktörlüğünü de üstlenmişti.

Teknik direktör Mustafa Er, aynı zamanda 2015 – 2016 sezonunda Bursaspor U19’da da yardımcı antrenörlük yapmıştı.

Başarılı hoca, takımda 4 – 2 – 3 – 1 dizilimini tercih etti. UEFA A Lisans’ına sahip 41 yaşındaki teknik adam, profesyonel kariyerine 10 Mart 1999 öncesi dönemde Bursaspor U21’de forma giyerek başladı. Oyuncu olarak forma giydiği son takım 2014 – 2015 sezonunda Erdekspor oldu.

Futbolcuları Yetersiz Buldu

Bursalı teknik adam, ekipten Tayfun Bebek, Ahmet Furkan Özcan ve Murat Karadeniz’i yetersiz bulduğu için Bolu’daki kampa almadı. Üç futbolcu, Bursaspor’un Afyon’daki antrenmanlarına katılmışlardı.

Fakat, idmanlar boyunca sergiledikleri performanslar 41 yaşındaki çalıştırıcı başta olmak üzere teknik heyetin yeterince memnun olmasını sağlayamadı. Bu nedenle 2021 – 2022 sezonu öncesinde Tayfun Bebek, Ahmet Furkan Özcan ve Murat Karadeniz, takımdan gönderildi.

Önümüzdeki günlerde üç isimin akıbetinin ne olacağı belli olacak. Taraftarlar bu sezon başarılı bir Bursaspor’u görmeyi istiyor.