Bursaspor’da Yüzler Gülüyor

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig müsabakaları kapsamında 14. hafta mücadelesinde Bursa temsilcisi Bursapor ve Yılport Samsunspor karşı karşıya geldi. Bursa’da oynan karşılaşma Bursaspor’un 3-0’lık üstünlüğü ile sona erdi. Bursaspor, Yılport Samsunspor karşısında aldığı bu 3-0’lık net galibiyet ile üst üste 2. galibiyetine ulaşmış oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig 14. hafta mücadelesinde Bursaspor, Yılport Samsunspor ile karşılaştı. Yeşil Beyazlı ekibin golleri 20. dakika ve 37. dakikada Batuhan Kör, 84. dakikada ise Çağatay Yılmaz’dan geldi. Özer Hurmacı’nın oyundan atılması sonrası Bursa temsilcisi karşılaşmanın son otuz dakikası mücadeleye 10 kişi devam etti.

BURSASPOR 3 PUANI ALDI

Süperlig’in emektar ismi özer hurmacı karşılaşmanın 61. dakikasındaki pozisyondan sonra gördüğü ikinci sarı kart nedeniyle kırmızı kart gördü. Özer Hurmacı’nın oyundan atılması sonrası Bursa temsilcisi karşılaşmanın son otuz dakikası mücadeleye 10 kişi devam etti.

Bursaspor’da 18. dakikada Furkan Ünver sarı kart gördü. Yılport Samsunspor‘da ise 67. dakikada sarı kart gören oyuncu Erkam Reşmen oldu. Bursaspor‘da 74. dakikada Batuhan Kör yerini Çağatay Yılmaz’a , Ali Akman yerini Ertuğrul Kurtuluş’a ve dakika 87’yi gösterdiğinde Burak Kapacak yerini Ramazan Keskin’e bıraktı.

Yılport Samsunspor’da devre arasından sonra Gökhan Alsan yerine Kubilay Yavuz, Guido Koçer yerine Burak Çalık, Ferhat Çulcuoğlu yerine de V. Savicevic oyuna dahil oldu. 65. dakikada Buğra Çağıran yerini Plumain’e bırakırken, 78. dakikada Kubilay Yavuz yerini Oğuz Gürbulak’a bıraktı.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de ard ard ikinci galibiyetini kazanan Yeşil Beyazlıların puanı 20’ye çıkarken, maçtan eli boş dönen Yılport Samsunpor‘un puanı 21 olarak kaldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadında oynanan karşılaşmada  Utku Tunavelioğlu, Erdinç Sezertam ve Yaşar Kemal Uğurlu görev yaptı.

Bursa Efsanesinin Heykeli Dikildi

Yeşil Beyazlıların efsanesi haline gelen Arjantinli yıldız Pablo Martin Battala‘nın heykeli İbrahim Yazıcı Tesisleri’nin giriş kısmına koyuldu. Heykelin açılışının Pablo Martin Batalla’nın Bursa’ya gelmesiyle yapılacağı bildirildi.

Gelecek hafta itibariyle yapılan heykel ile alakalı çevre düzenlemesi yapılacağı bildirildi. Unutulmaz kaptanın Yeşil Beyazlıların Süperlig Şampiyonluğu’nu elde ettiği 2009-2010 Sezonunda karşılaştığı Beşiktaş maçında fileleri havalandırdıktan sonra yaptığı gol sevincini betimleyen heykelin yanında bulunan timsah ise taraftarları sembolize edecek.