Bursaspor

Bursaspor’dan Irkçılık Eylemi

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü Teknik Heyet ve oyuncuları, gerçekleştirilen akşam idmanında ırkçılığa karşı hayır eylemi gerçekleştirdi.

25 Mayıs 2020 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde George Floyd’un polis şiddeti sebebiyle hayatını kaybetmesi, tüm dünyada büyük bir yankı uyandırdı. Küresel çaplı bir krize neden olan bu durum, çok sayıda eylemin de yapılmasına neden oldu.

George Floyd’un ölümünün ardından herkesin büyük bir tepki gösterdiği bu duruma ise TFF 1. Lig ekibi Bursaspor Kulübü’nden yanıt geldi. Yeşil beyazlılarda teknik heyet ve oyuncular, gerçekleştirilen akşam antrenmanında hep beraber ırkçılığa hayır eylemi düzenlediler.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yalnızca ten rengi sebebiyle son derece üzücü ve insanlık dışı tavırla karşı karşıya kalarak, polis şiddeti sonucunda hayatını kaybeden George Floyd için eylemler düzenlenmeye ise devam ediyor.

Diz Çökerek Irkçılığa Hayır Dediler

Türk kulübü olan ve TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor da gerçekleştirilen akşam idmanında ırkçılığa hayır eylemi düzenledi.

Yeşil beyazlı takımda teknik heyet ve oyuncular tarafından ırkçılığa ses getirmek amacıyla yapılan eylem Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yapıldı. Bir araya gelen teknik heyet ve sporcular, diz çökerek, ırkçılığa hayır dediler. Eyleme ilişkin fotoğraflar da kulübün sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıldı.

Güncel Yazılar