Anıl Karaer

Bursasporlu Anıl Karaer’den Önemli Açıklamalar Geldi

TFF 1.Lig’de mücadele eden Bursaspor Futbol A Takımı’nın başarılı defans oyuncusu Anıl Karaer, önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını sonrasında futbola dönmenin çok zor olacağına dikkat çeken futbolcu, yeşil beyazlı taraftara da övgü dolu sözler yağdırdı.

 

Bursaspor forması giyen Anıl Karaer, mali anlamda olumsuz bir tablo olduğunu ifade etti. Fakat takımda bu tabloya rağmen herhangi bir homurdanma yaşanmadığını da ekledi. Koronavirüs salgını sonrasında futbola dönmenin de zor olacağını belirten defans mevki oyuncusu, yeşil beyazlı taraftarın gözünden ise hiçbir şeyin kaçmadığını söyledi.

 

Yerel bir gazetenin sosyal medya hesabına canlı bağlantıya konuk olan Anıl Karaer, koronavirüsün azaldığı gibi görülse de vaka sayısının büyümeye devam ettiğini de belirtti. Bu sebeple de futbolun konuşulması için henüz erken olduğuna dikkat çekerek, Fransa’nın ligleri iptal ettiğini söyledi.

 

Futbol Sahasına Dönüş Zor Olacak

 

Türkiye’de ise liglerin Haziran ayının ikinci yarısında başlayabileceğini ekledi. İdmanlara ise gelecek hafta tüm takımların başlayacağını belirten Karaer, toplantının kararının da önemli olduğunu ama 4 Mayıs itibariyle antrenmanların genel çapta başlayacağını vurguladı.

 

Futbolcularda ise sahaya mental açıdan dönüşün zor olacağının altını çizen yeşil beyazlı futbolcu, hata yapma lükslerinin ise olmadığına dikkat çekti. Ve yalnızca 6 haftalık gibi bir zamanlarının olduğunu belirtti.