Emirhan Aydoğan

Bursasporlu Emirhan Aydoğan Evdeki Sürecini Anlattı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle vaktini evinde geçiren ve antrenmanlarını bireysel yapan oyuncular hazırlıklarına devam ediyor. Bursaspor ekibinde forma giyen başarılı sporcu Emirhan Aydoğan da evde geçirmiş olduğu sürece ilişkin açıklama yaptı.

Emirhan Aydoğan, evde bireysel antrenörünün yanı sıra spor psikoloğu ile de hem fiziksel hem de psikolojik açıdan çalışmalara devam edildiğini belirtti. Salgın sebebiyle süresiz olarak askıya alınan liglere ilişkin de konuştu. Liglerin yeniden başlamasının şehrin kaderini belirleyecek bir durum olduğuna dikkat çekti. 6 maçlık kritik bir virajda olduklarını da söyleyen yeşil beyazlı sporcu, evde yalnız olunca hayallerin daha çok olduğunun altını çizdi.

Sık sık 6 haftalık maç sürecinde şampiyonluğu taraftar ile kutladıklarını hayal ettiğini de itiraf etti.

Genç orta saha oyuncusu, bireysel anlamda da çalışmalarına devam ettiğini ifade ederek, evde kalmaya da özen gösterdiğini söyledi.

Evde Canlı Bağlantı İle Antrenman Yapıyorum

Herkesin bu sürecin bir kriz olduğunu ve üzerine düşen görevleri de yapması gerektiğini söyleyen Aydoğan, devlet büyüklerini ve sağlık çalışanlarını da dinleme gerektiğini ifade etti.

Market alışverişlerinde ve köpeği için mecburen dışarı çıktığı süreçte de maskesini ve eldivenini taktığını özellikle belirtti. Ayrıca bu dönemde evde kitap okuyarak, köpeği ile vakit geçirerek, personel antrenörü ile canlı bağlantıda antrenman yaparak zamanını geçirdiğini de ekledi.