Bursasporlu Oyunculara Laktat Testi Yapıldı

Bursaspor, yeni sezona tam gaz hazırlanırken Yeşil Beyazlı sporculara laktat testi yapıldı. 5 farklı grup olarak teste tabi tutulan oyuncular, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde gün boyu yaptıkları antrenmanlar ile yoruldu. Sabah saatlerinde gerçekleşen testin ardından akşam vaktinde antrenmanlara devam edildi. İşte Bursaspor’un gündemine dair merak edilenler…

Bursaspor, yeni sezon hazırlıklarında oyuncuları ile birlikte tam gaz hazırlanmaya devam ediyor. Antrenman öncesi sabah saatlerinde Yeşil Beyazlı futbolcular, laktat testi uygulamasından geçti. Daha sonra akşam vakti yeniden antrenmanlara geçildi. Bursaspor ekibi, çok yorulsa da 2022 – 2023 sezonuna damga vurmak için ivmelendirilmiş çalışma programı uygulanıyor. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde bir araya gelen Yeşil Beyazlı ekip, yöneticileri ile birlikte uzun saatler boyunca ter döktü ve kondisyonlarını korumaya devam ettiler.

laktat testi

Bursaspor’da Laktat Testi!

Laktat testi, Yeşil Beyazlı oyuncuların beyin omurilik sıvısı (BOS) ya da kandaki laktat seviyesini ölçmeyi amaçlar. Egzersiz ardından vücutta salgılanan laktik asit düzeyini ölçmenin amaçlandığı bu test aynı zamanda oksijen azalması gibi durumların da ölçümlenmesini sağlar. Rutin olarak yapılan bu test, sporcuların dayanıklılık kapasitesini ve ek olarak kondisyon durumunu belirleyen kritik bir testtir. Bursaspor dahil olmak üzere her futbol takımı, belirli aralıklar ile oyuncularına laktat testi uygular.

Bursaspor Kulübü’nden Taraftarlara Çağrı!

Bursaspor Kulübü, resmi sosyal medya hesapları üzerinden taraftarlarına bir çağrı gerçekleştirdi. Yapılan bu çağrı, Yeşil Beyazlı takımın çıkaracağı yeni sezon formaları ile alakalıydı. Sosyal medya hesabından Bursaspor kulübünün yaptığı açıklamada hem yeni formaların hem de kendilerinin hazır oldukları dile getirilirken tüm Yeşil Beyaz sevdalılarının Bursastore mağazalarına beklendiği yer aldı.

Bursaspor Kulübü, yeni sezon formaları ile taraftarların yüzünü güldürdü. 2022 – 2023 sezonu için üç farklı forma üzerinde duruldu. İlk forma beyaz ve yeşil renkleri ile yapılırken diğeri yeşil ve altın renklerine sahip oldu. Bunların yanı sıra aynı zamanda siyah ve altın rengini içeren bir forma daha yapıldı. Tüm formalar, hem online mağazalardan hem de bilfiil Bursastore şubelerinden satılmaya başlandı.