Bursaspor

Bursaspor’un 57. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü’nün kuruluşunun 57’inci yılı için kutlamalar gerçekleşti. Yeşil beyazlı kulüp tarihinin başlangıcı meşaleler eşliğinde kutlandı ve kutlamalar neticesinde ortaya son derece renkli görüntüler çıktı.

TFF 1. Lig’de mücadele eden Bursaspor Kulübü’nün 57’inci yılı meşaleler eşliğinde kutlandı. Renkli görüntülere imza atan yıldönümü kutlamasının görkemli görüntüsü tüm şehri büyüledi.

1 Haziran 1963 tarihine kurulmuş olan Bursaspor Kulübü’nün yıl dönümü için yeşil beyazlı taraftarlar, yüzlerce meşaleleri yakarak kutlamalarını gerçekleştirdi. Ortaya çıkan renkli görüntüler, büyüleyici bir atmosferin yaşanmasına neden oldu.

Büyük bir beğeni toplayan kutlamada, kulübün başkanlık görevinde yer alan Mesut Mestan da açıklama yaptı. 57 sene önce 1 Haziran 1963 tarihinde Acar İdmanyurdu, Pınarspor, İstiklal, Çelikspor ve Akınspor’un birleşmesi ile Bursaspor’un kurulduğunu hatırlattı.

Sportif Devrimin Adı

Söz konusu birleşme ile, Bursaspor Kulübü’nün Türk futbol tarihindeki yerini aldığının da özellikle altını çizdi. Türk futbolunun tarih akışını değiştiren sportif devrime de Bursaspor adının verildiğine dikkat çekti.

Son yıllarda yaşanmış olan tüm olumsuzluklara ve zorluklara rağmen de sezon başlangıcında ‘Yeniden Zirveye’ dediklerini de ekleyen Mesut Mestan, hedeflerinide böylelikle vurgulamış oldu.

Büyük taraftarların destekleri ile hedefe her koşulda ulaşacaklarını da belirten yönetici, yıl dönümünü bu şekilde kutlamış oldu.

Güncel Yazılar