Bursaspor’un Afyonkarahisar Kampı Başladı

Gelecek sezon Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig beyaz grupta mücadele edecek olan Bursaspor’un 3. Etap kamp çalışmaları başladı. Bursaspor geçtiğimiz gün 3. Etap kamp çalışmalarının yapılacağı Afyonkarahisar’a hareket etmek için bir araya gelmiş ve takımın toplanıp bir araya gelmesinin ardından Yeşil Beyazlı ekip Afyonkarahisar’a hareket etmişti.

Afyonkarahisar’da kamp süresince konaklayacağı tesislere yerleşen Yeşil beyazlı ekip 15 Ağustos’a kadar buradaki tesislerde gelecek sezon 3. Etap hazırlık kampını sürdürecek.

Teknik direktör Tahsin Tam yönetiminde Afyonkarahisar’da bulunan Yeşil beyazlı ekibin 3. Etap kamp çalışmaları dahilide ilk çalışmaları gerçekleştirildi. Teknik direktör Tahsin Tam nezaretinde gerçekleşen 3. Etap kampının ilk antrenmanı yaklaşık olarak 1 saat 10 dakika sürdü. Yeşil beyazlı ekip antrenmanlara Isınma hareketleri ile başlarken daha sonra antrenman çeşitli istasyonlarda yapılan dayanıklılık çalışmaları ile tamamlandı. 28 futbolcunun katılımı ile gerçekleştirilen Afyonkarahisar kampında Yeşil beyazlı ekip yarın sabah tekrardan sahaya inecek.

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam Açıklamalarda Bulundu

Bursaspor teknik direktörü Tahsin Tam, Afyonkarahisar kampında antrenman öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. 53 yaşındaki teknik direktör kamp yaptıkları tesislerdeki konforlarının gayet yerinde olduğunu ifade etti. 3. Etap kamp programında hazırlık maçları ile kendilerini test edeceklerini aktardı. 1. Etap kampında adaptasyon ve fiziksel yükleme yaptıklarını ifade eden Tahsin Tam genç oyuncuları da bu süreçte görme şansı yakaladıklarını ifade etti.

Tecrübeli oyuncuların takımı sahiplendiklerini ifade eden tecrübeli teknik adam genç oyunculara yol göstereceklerini ve tecrübelerini aktaracaklarını ifade etti. Afyonkarahisar’a getirilen genç oyuncuların Bursaspor markasına değer katacağına inandıkları oyuncular olduğunu ifade ederken genç futbolcularla ilgili olarak kısa, orta ve uzun vadeli planlar yaptıklarını aktardı. Bu genç oyuncuları da geliştirmek için ellerinden gelene yaptıklarını ve yapacaklarını aktardı.

Tahsin Tam Kampa Katılamayan Oyuncular Hakkında Bilgi Verdi

Tecrübeli teknik adam Tahsin Tam, Furkan Emre Ünver’in sakatlığı bulunduğunu ve tedavisi için 5 güne daha ihtiyaç olduğunu vurguladı. Tahsin Tam tedavi sonrasında Furkan Emre Ünver’in kamp kadrosuna katılacağını açıkladı. İlk etap çalışmasını 40 oyuncu ile yaptıklarını vurgulayan tecrübeli teknik adam 10 oyuncusunun şu an altyapıda çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Altyapıda çalışmalarını sürdüren oyuncuları takip edeceklerini söylerken gerekli ışığı gördükleri oyuncuları ise aralarına katacaklarını sözlerine ekledi.  Pandemi dolayısı ile alt yaş kategorilerinde iki yıl boyunca çok sık maç oynama şansı yakalayamadıklarını ifade ederken oyuncuların süre bulmak için başka takımlara gidebileceğini ifade etti. Maç oynama alışkanlığının ortadan kalkması sebebi ile altyapı oyuncularının gelişiminde aksaklık olduğunu ifade ederken bu açığı kapatmak adına çalıştıklarını vurguladı.

Bursasporlu taraftarlara da seslenen Tahsin Tam, güçlü bir grupta mücadele edeceklerini ifade ederken motivasyonlarının yüksek olduğunu ifade etti. Tahsin Tam gelişmek ve Bursaspor markasına değer katmak isteyen bir oyuncu grubuna sahip olduklarını aktardı. Tecrübeli teknik adam Bursaspor taraftar gücünün diğer takımlarda bulunmadığını ve bunun büyük bir avantaj olduğunu aktardı. Tahsin tam Taraftarları heyecanlandıran bir oyun ortaya koymak istediklerini vurguladı.