Nevzat Dinçbudak

Bursaspor’un Efsanesi Nevzat Dinçbudak’tan Değerlendirme

Bursaspor ekibinin efsane file bekçilerinden biri olan Nevzat Dinçbudak, futbol dünyasının transfer dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Oyuncular yetişmiş oldukları kulüplere güzel mesajlar vermesi gerektiğinin de özellikle altını çizdi. Türkiye’de tüm takımların da yerli oyuncu aramakta olduğunu belirten Dinçbudak, herkesin oğlunun ise Maradona olarak kabul edilmesini eleştirdi.

Yeşil beyazlı kulüple olan macerasının 1992 yılında başlamış olduğunu söyleyen efsane file bekçisi, 5 yıl kesintisiz olmak üzere toplamda 7 sene boyunca Bursaspor forması terletmiş olduğunu söyledi. Mali getirisini düşünmeden Bursasporlu olmasının ise ağır bastığını söyleyen başarılı kaleci, ikinci maçında ise milli takıma seçildiğini ekledi.

Bursaspor’un Altyapısı Değerli

Bursaspor altyapısının değerli olduğunu da söyleyen file bekçisi, yeşil beyazlı kulübün her sene Türk futboluna ciddi anlamda oyuncular kazandırdığını ekledi. Ayrıca yetenekli oyuncuların çok olduğunu fakat profesyonel hayata geçiş konusunda ise sorunlar yaşandığını belirtti. Özellikle de genç isimlerin paraların cazibesine kapılıp gidildiğini ifade ederek, verilecek mesajların yetişilen kulübe karşı unutulmamasını söyledi. Gençlerin de yetişmiş oldukları kulüpten sonra buradaki günlerin unutulduğunu ekledi.

Nevzat Dinçbudak, yeşil beyazlı ekibin altyapısındaki isimlerin ise şehirdeki takımları taraması gerektiğini vurguladı. Yetiştiren bir amatör takıma da ekonomik bakımda katkı sağlanması gerektiğine özellikle dikkat çekti.

Güncel Yazılar